Зволікання Великобританії з Brexit може коштувати Ренці крісла прем'єра - FT

Поділитися
Зволікання Великобританії з Brexit може коштувати Ренці крісла прем'єра - FT Ренці готується до візиту німецького канцлера Ангели Меркель і французького президента Франсуа Олланда © Facebook/Matteo Renzi
В Італії вважають, що зволікання Великобританії з Brexit може вдарити по євроінтеграції.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей раніше запевнила італійського прем'єра Маттео Ренці в тому, що її країна почне переговори щодо виходу з ЄС на початку наступного року. ЗМІ вже повідомили, що Brexit може затягнутися до кінця 2019 року. Зважаючи на такі перспективи статс-секретар ради міністрів Італії з європейських справ Сандро Гоці висловив свою стурбованість. За його словами, що таке зволікання з виходом Великобританії зі складу ЄС може позначитися на проходження реформ в Римі, враховуючи растующий євроскептицизм в Італії, пише видання The Financial Times.

Італія застерегла про те, що будь-яке рішення Великобританії відкласти переговори по Brexit до кінця 2017 року породить ризики зростання політичної невизначеності в Європі та підірве зусилля з відновлення інтеграції між рештою країнами-членами ЄС.

В інтерв'ю виданню Гоці заявив, що подальша затримка з Brexit може паралізувати дискусію про настільки необхідні зміни в Брюсселі, в яких була дуже зацікавлена Італія, оскільки побоюється зростання євроскептицизму в країні.

Видання підкреслює, що невизначеність строків переговорів Brexit вже є джерелом розчарування у багатьох європейських столицях, і напруженість може зрости, якщо Лондон продовжить переносити цю дату.

Гонці дав коментар виданню в той час, коли Ренці готується до візиту німецького канцлера Ангели Меркель і французького президента Франсуа Олланда на італійський острів Вентотене для неофіційних переговорів про майбутнє ЄС без Великобританії. "Італійські чиновники сподіваються, що ця зустріч буде служити в якості трампліну для дій інших лідерів 27 країн-членів ЄС, які зустрінуться на саміті в Братиславі у вересні", - йдеться в статті.

"Якщо саміт забезпечить відповідь, що заслуговує довіри, то це може призвести до нового "політичного пакту" для Європи, який вступить в силу в 60-ту річницю святкування Римського договору, який заснував ЄС в 1957 році", - сказав Гоці.

Італія хотіла б більшої інтегрованості в ЄС, крім того, Рим сподівається на більше виділення коштів блоком на боротьбу з безробіттям в країні.

Автор статті підкреслює, що у Демократичної партії Ренці в даний час є конкурент-популіст – "Рух п'яти зірок", який запропонував провести референдум з питання членства Італії в ЄС. Третьою найсильнішою партією в Італії є "Ліга Півночі", яка виступає проти ЄС і мігрантів.

"Політична доля прем'єр-міністра стає все більш невизначеною. Ренці поставив на карту свою кар'єру, він виніс на референдум питання про конституційну реформу. Референдум повинен відбутися в листопаді, якщо громадяни не підтримають ініціативу прем'єра, Ренці обіцяв піти у відставку", - підкреслює автор.

Варто зазначити, що якщо італійці проголосують за реформу, то кардинально зміниться політична система країни - зміниться порядок формування Сенату, скоротиться його чисельність, зменшаться функції і повноваження, скоротиться фінансування. В результаті реформи зменшаться повноваження регіонів країни. При цьому, питання енергетики, стратегічної інфраструктури та цивільної оборони будуть вирішуватися безпосередньо президентом.

Раніше видання Financial Times також писало, що "шторм" в італійській банківській системі посилив Brexit. Після того, як британці проголосували за вихід із ЄС, вартість банківських облігацій в Італії обвалилася ще на 30%. Тому у країни є всі шанси стати новим головним болем для ЄС. 29 липня Рим планує провести стрес-тести, і багато хто боїться, що після них на поверхню спливе жахлива слабкість банківського сектора та його гостра необхідність рекапіталізації.

Тому Ренці намагається умовити Брюссель пом'якшити правила, які вимагають, щоб інвестори взяли на себе удар банківських проблем. Однак поки що його зусилля не увінчалися успіхом.

Біль італійського банківського сектору посилює і ринок нерухомості. Оскільки він фактично створив 40% "прострочених" боргів, і ця частка продовжує зростати. З 2010 до 2015 року вартість нерухомості в Італії впала на 14%. Останні дані вказують на те, що з початку 2016 року квадратний метр в країні подешевшав на 1,2%, що гірше середнього показника по ЄС. І це дуже сильно вдарило по банківському сектору. Адже дві третини кредитів в Італії видані під особисті гарантії або під заставу нерухомості. А у невеликих банків країни ця пропорція може перевищувати три чверті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі