Зустріч Трампа і Путіна: ігри розуму і небезпека зробити помилку - The Guardian

Поділитися
Зустріч Трампа і Путіна: ігри розуму і небезпека зробити помилку - The Guardian Трампу варто бути обережним на зустрічі з Путіним. © Facebook/Bundesregierung
Російський президент, як завжди, спробує обдурити американського лідера, маніпулюючи деталями.

Дональд Трамп і Володимир Путін збираються сьогодні провести першу зустріч під час саміту G20 у Гамбурзі. А ще вчора у Польщі президент США висловив підтримку НАТО і закликав Росію припинити дестабілізувати Україну. А минулого місяця США розширили своїх санкції проти росіян і російських компаній. Певною мірою це заспокоїло союзників. Але всі ці дії відбулися запізно. І Путін не відмовиться від своїх сподівань отримати вигоду від розриву між Трампом і Європою.

Про це в редакційній статті пише британське видання The Guardian.

Президент Росії дуже вправний у "іграх розуму". Він цьому навчився, коли був офіцером КДБ. Видання пише, що над зустріччю лідерів Америки і Росії у пострадянську еру ще ніколи не нависала така невизначеність. Це значною мірою пов'язано з тактичними навичками Путіна і непередбачуваністю Трампа. Перед розмовою лідерів навіть радники американського президента, схоже, не знають напевне, що він зробить чи скаже.

Без сумніву, Трамп після розмови оголосить про "великий успіх!". Але, швидше за все, для російського президента вона відбудеться простіше. Трамп вже четвертий лідер США, з яким він говорив. В 2001 році Джордж Буш-молодший прославився фразою, що він подивився в очі Путіна і зміг "розгледіти його душу". А російський президент тоді розповів зворушливу історію про знайдений у попелі згорілої дачі православний хрест, щоб зіграти на релігійних сентиментах Буша. І це спрацювало, принаймні на якийсь час. Подальші події показали, наскільки напруженими стали їхні відносини через плани НАТО чи російське вторгнення у Грузію в 2008 році. Коли Барак Обама очолив США, він спробував "перезавантажити" діалог з Росією. Але його зусилля дуже швидко згасли не лише через російський авторитаризм, а й її агресію проти України і вторгнення в Сирію.

Америка незрівнянно багатша і могутніша, ніж Росія. Але Трамп сьогодні почне переговори зі слабшої позиції. Розслідування російського втручання у вибори в США і можливі зв'язки команди Трампа з Кремлем створюють токсичний фон. Будь-які поступки американського лідера викличуть підозри, а будь-який тиск з його боку бужуть мати вигляд самореклами.

Трамп, м'яко кажучи, погано розуміє складні міжнародні проблеми, а його погані дипломатичні навички дуже контрастують з тим, як Путін любить продемонструвати своє вміння маніпулювати деталями. Трамп опирається на свою інтуїцію. Путін, який ретельно вивчає дані розвідки, вміє добре обводити співрозмовників навколо пальця.

У команді Трампа є ті, хто добре знається на Росії і методах Путіна. Член Ради національної безпеки з питань Росії Фіона Хілл написала цілу книжку, в якій є все, що Трампу варто було б знати перед зустріччю з російський президентом. Але він, звісно ж, її не прочитав. Та й до усних порад він теж не прислухається.

Тож у Гамбурзі існує велика загроза, що Трамп допустить помилку і раптом "здасть" Україну чи запропонує Росії пом'якшення санкцій без будь-яких вимог. Путін спробує зіграти на егоїзмі і нарцисизмі. Його техніка полягає в тому, щоб переконати співрозмовника у нібито досягнутій домовленості лише для того, щоб потім виявилося, що ретельно підібрані ним слова містили дрібні нюанси, які означали щось зовсім протилежне. В результаті Путін буде мати на увазі одне, а Трамп почує зовсім інше.

Сьогодні стало відомо, що зустріч Трампа і Путіна триватиме приблизно годину. В ході своєї першої особистої зустрічі лідери, ймовірно, обговорять ситуацію в Україні та Сирії. Крім того, російська сторона хоче торкнутися теми контролю над озброєннями та боротьби з міжнародним тероризмом.

Нещодавно німецьке видання Die Welt писало, що Путін намагатиметься улестити Трампа під час першої зустрічі. Але американський президент прийде на неї "зі зв'язаними руками". У США всі сторони будуть пильно стежити за кожним рухом Трампа.

Також видання Washington Post писало в редакційній статті, що Трамп під час зустрічі з Путіним повинен підтвердити прихильність США до України. При цьому він повинен рішуче заявити, що пом'якшення санкцій не буде, якщо Москва буде продовжувати війну проти сусідньої країни.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі