"Золотий" російський Су-57 може стати ще дорожчим - The National Interest

Поділитися
"Золотий" російський Су-57 може стати ще дорожчим - The National Interest Су-57 навіть у російському Міноборони називають занадто дорогим і складним - і це без планованих до встановлення гіперзвукових ракет © Википедия
Ціна одного винищувача і так є позамежною для нинішньої російської армії, проте з новою зброєю вона може ще значно зрости.

Плани Росії оснастити свій перспективний винищувач п'ятого покоління Су-57 аналогом гіперзвукової ракети комплексу "Кинджал" можуть значно збільшити і так немаленьку підсумкову вартість літака, передає "Лента.ру" з посиланням на The National Interest.

NI задається питанням про те, наскільки отримання нового ракетного комплексу змінить атакуючі характеристики Су-57, і яка буде ефективність такого переозброєння.

"Тим не менш, ще невідомо, наскільки ця зброя збільшить собівартість і без того дорогого Су-57", - зазначає видання.

Перші дані про те, що винищувач Су-57 отримає аналог ракети комплексу "Кинджал", який буде відрізняти внутрішньофюзеляжне розміщення та менші габарити, з'явилися ще в грудні. А перед цим, у липні, в експертній раді Державної думи Росії з авіаційної промисловості заявляли, що, незважаючи на всю свою технологічну оснащеність, Су-57 все одно буде коштувати мінімум у 2,5 рази дешевше американських винищувачів F-22 Raptor та F-35 Lightning II.

Су-57 - перспективний російський важкий винищувач, яким планується замінити застарілий Су-27, що впритул підходить до модернізаційної стелі. Розробка Су-57 велася у рамках проекту "ПАК ФА" (перспективний авіаційний комплекс фронтової авіації), літаку було надано заводський індекс Т-50.

Незважаючи на те, що свій перший політ Су-57 провів ще у 2010 році, а за сім років було виготовлено дванадцять випробувальних зразків, Міністерство оборони Росії не планує замовляти ці літаки масово - в період з 2019 по 2027 рік російські військово-повітряні сили поповнять лише 12 таких машин, з яких лише дві останніх будуть повністю відповідати вимогам серійного виробництва даного проекту. У Росії аргументують небажання масово закуповувати цей літак тим, що високотехнологічний винищувач вийшов досить дорогим і складним у виробництві і може бути з успіхом замінений на більш простий і дешевий Су-35.

До речі, нагадаємо, що 10 листопада Військово-повітряні сили Індонезії в особі свого представника Нов'яна Сам'єги заявили про загрозу зриву укладеного у лютому 2018 року контракту на придбання російських винищувачів Су-35 через можливі санкції США. Втім, святе місце порожнім не буває; зазначається, що Індонезія у якості альтернативи для Су-35 розглядає американський винищувач Viper F-16, який виробляє компанія Lockheed Martin.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі