Скасування карантину: коли, навіщо і як - The Economist

Поділитися
Скасування карантину: коли, навіщо і як - The Economist © VeжА
На набагато більш тривалому другому етапі пандемії коронавірусу в урядів вже не буде виправдань.

Відтоді, як 23 січня Китай закрив на карантин місто Ухань після спалаху коронавірусу COVID-19, більше третини населення світу в той чи інший час були вдома на карантині. Важко уявити собі будь-яку політику, коли-небудь нав'язану настільки широким масам людей з такою маленькою підготовкою або дебатами. Але закриття суспільства на карантин було не продуманою відповіддю, а відчайдушним заходом для відчайдушного часу. Це уповільнило поширення пандемії, але за жахливу ціну. По мірі того, як уряди намагаються залишити за собою можливість обмежень, вони недостатньо сильно думають про наслідки того, що буде далі, пише The Economist.

Хоча соціальне дистанціювання може тривати місяцями або роками, економічні обмеження можуть бути лише тимчасовими. Бо стає зрозуміло, наскільки вони дорогі, особливо для бідних країн. Goldman Sachs на цьому тижні передбачив, що ВВП Індії впаде у другому кварталі із середньорічним квартальним показником 45%, а в третьому кварталі відновиться на 20% у разі зняття обмежень. Банк Absa вважає, що у другому кварталі економіка Південної Африки може скоротитися на 23,5% в річному численні.

Мешканці найбідніших країн страждають більше всіх, тому що їм не на що спертися. У країнах Африки на південь від Сахари у людини, що відноситься до категорії з низьким рівнем доходу, є тільки 4% шансів на отримання соціальної допомоги від уряду в нормальні часи. Поєднання COVID-19 і обмежувальні заходи можуть призвести до того, що до 420 мільйонів людей опиняться в умовах абсолютної бідності, яка визначається як необхідність жити менш ніж на 1,90 долара в день. Це призвело б до збільшення загального показника на дві третини і відкинуло б на десятиліття прогрес у боротьбі з бідністю.

Наслідки будуть далекосяжними. Голод постійно б'є по дітях. Обмежувальні заходи, які блокують нормальні послуги, стоять життів. Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що COVID -19 загрожує програмам вакцинації. Якщо вони зупиняться в Африці, то 140 дітей можуть померти за кожну відвернуту смерть. Тримісячна ізоляція з подальшим десятимісячною перервою в лікуванні туберкульозу може призвести до смерті 1,4 мільйона людей у 2020-25 роках. Те ж саме з малярією та СНІДом. Чим довше триває ізоляція, тим більше ймовірність того, що вона буде коштувати більше життів, ніж зможе врятувати.

Картина в багатих країнах менш драматична, але все ще викликає занепокоєння. Рівень безробіття в Америці зріс з 3,5% у лютому до 14,7% у квітні. У Великобританії у третини нових випускників пропозицію про роботу було скасовано або відкладено. Ринки облігацій в Америці сигналізують про хвилі дефолтів, особливо в сфері обслуговування, сировини, автомобілебудування та комунальних послуг. Рубці на ринку праці можуть не гоїтися роками. Також, знизилися показники вакцинації, що загрожує спалахами таких захворювань, як кір.

Зняття обмежувальних заходів ризикує спричинити другу хвилю пандемії. Іран знову перезапустился в квітні, щоб врятувати економіку, але минулого тижня столицю Тегеран і вісім провінцій внесли в "червону зону", тому що там знову поширюється вірус. Деякі американські штати, такі як Джорджія, які не придушували первісний спалах, незабаром виявлять, що вони занадто поспішно зняли обмеження. Деякі африканські країни йдуть ще далі, навіть незважаючи на те, що їх кількість захворювань зростає.

Для обмеження ризиків потрібен епідеміологічний підхід, який фокусується на місцях і людях, найбільш схильних до розповсюдження захворювання. Прикладом є будинки по догляду, в яких у Канаді було зареєстровано 80% всіх випадків смерті в країні, хоча в них проживає лише 1% населення. У Швеції біженці виявляються в групі підвищеного ризику, можливо, тому що кілька сімей можуть проживати в одному житлі. Так само як і охоронці, які часто є літніми людьми і стикаються з багатьма людьми під час роботи.

Щоб цей підхід був успішним, вам потрібні дані з тестів, щоб отримати детальну картину поширення хвороби. Тестування дозволило Німеччині швидко виявити, що у неї є проблема на бойнях, де вірус зберігається довше, ніж очікувалося, на холодних поверхнях. Південна Корея також виявила суперросповсюдника в гей-барах Сеула. Без тестування країна сліпа.

Озброєні даними, уряди можуть постійно удосконалювати свою політику. Деякі підходи універсальні. Колись маски вважалися неефективними, але насправді вони допомагають зупинити поширення хвороби. Як і миття рук, це дешево і не вимагає прихованих витрат. Однак закриття шкіл шкодить дітям і заважає батькам працювати. Виявляється, на відміну від грипу користь для здоров'я не особливо велика. Школи повинні відкриватися в умовах, які знижують ризик для вчителів та вразливих учнів.

Як правило, співвідношення витрат і вигод сприяє вузькій місцевій політиці в порівнянні з загальнонаціональною. У Британії працівники агентства переносять вірус між будинками престарілих: вони повинні працювати тільки в одному. В Гібралтарі є золотий час, коли 70-річних і старше людям надаються вільні простори і відводиться місце для тренувань, а всі інші залишаються вдома. Стокгольм переміщує вразливих людей у свої квартири. Університет Свободи, яким керує Джеррі Фалвелл, прихильник президента Дональда Трампа, був засуджений за те, що залишив свій кампус відкритим. Але завдяки соціальному дистанціюванню не було зареєстровано жодного випадку COVID-19.

Бідні країни не зможуть дозволити собі всі ці підходи. Тим не менш, В'єтнам і індійський штат Керала показали, що хороші системи первинної медико-санітарної допомоги можуть розробляти і поширювати розумні пристосування. У бідних країнах більше інфекційних захворювань, ніж у багатих. Епідеміологи говорять про "розумне стримування", яке всі можуть практикувати. Руанда встановила станції для миття рук з ножним керуванням в таких людних місцях, як автобусні станції. Трущоби потребують чистої води для миття рук і скорочення черг. Місцеві лідери можуть поширювати інформацію про стан здоров'я і визначати області, в яких можна виділити підозрілі випадки. Ринки повинні залишатися відкритими, але обмежувати соціальні контакти. Якщо люди зможуть заробити трохи грошей, мільйони людей, які інакше залишаться голодними, зможуть прогодувати себе.

Надзвичайна фаза пандемії підходить до кінця. Занадто багато урядів не змогли визначити, що гряде, але потім зробили те, що могли. На набагато більш тривалому другому етапі у них не буде такого виправдання. Вони повинні визначити групи ризику; розробити і прийняти політику для них; пояснити це так, щоб вразливі люди змінили свою поведінку, не стаючи козлами відпущення; забезпечити життєво важливу інфраструктуру; і будьте готові до адаптації у міру надходження нових даних. Це дозволить відсортувати країни, де уряд працює, від тих, де він не працює.

Читайте також: Путін скасував іспит з мови для українців і білорусів

Раніше повідомлялося, що кількість безробітних у США перевищило населення України. На тлі того, як пандемія коронавірусу руйнує економіку США, в країні ще 2,4 мільйона американців подали заявки на допомогу з безробіття протягом минулого тижня.

Нагадаємо, що США не будуть закривати кордони в разі другої хвилі COVID-19. Президент США впевнений, що Америка впорається з новою хвилею коронавірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі