Жодне суспільство вільного світу не має захисту від гібридних загроз — Климпуш-Цинцадзе

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Жодне суспільство вільного світу не має захисту від гібридних загроз — Климпуш-Цинцадзе © Russia Today
Довіра американців до суспільних інститутів за останній рік впала з 68 до 47%, причому урядовим інститутам довіряють сьогодні 33% проти торішніх 58.

Практика останніх років засвідчила, що ні одне суспільство вільного світу не має "страхового поліса" від гібридних загроз. Наприклад, за даними щорічного індексу Edelmann Trust Barometer, довіра американців до суспільних інститутів за останній рік впала з 68 до 47%, причому урядовим інститутам довіряють сьогодні 33% проти торішніх 58.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. За її словами, прямо або опосередковано, це - наслідок втручання Росії у президентські вибори 2016 року.

"Розхитування ціннісних основ демократії в центрі західного світу провокує відступ від ключових цінностей в інших країнах. "Переможна хода популізму" йде по Італії, Швеції, Німеччини і навіть по Південній Америці, - зазначає автор. - Нещодавнє дослідження Американським фондом Маршалла майбутнього Центральної та Східної Європи свідчить, що три з п'яти можливих сценаріїв розвитку однозначно негативні: розвиток неліберальних форм правління, порушення європейської єдності, деградація демократичних інститутів. Характерно, що всі негативні сценарії так чи інакше пов'язані з російським гібридним впливом, оскільки без потужних пропагандистських ударів, посилення контроверсійних дискурсів і приходу до влади проросійських проксі-структур вони не можуть бути реалізовані".

Віце-прем'єр наголошує, що небезпеку підсилює й уразливість населення до інформаційних спецоперацій Кремля. Нещодавнє дослідження Ради зовнішньої політики "Українська призма" виявило ряд категорій населення країн Східної Європи, які є найменш стійкими до дезінформації. Серед них - не тільки російськомовні меншини або активні парафіяни православної церкви, але й прихильники крайньої правої ідеології, молодь у віці до 25 років, люди старшого віку і ті, у кого є з Росією економічні контакти.

"У поєднанні з відсутністю якісної системи відповіді на інформаційні атаки на державному і громадському рівнях така кількість чутливого до гібридного впливу населення становить загрозу для демократичних систем кожної країни регіону", - йдеться в статті.

Детальніше про те, як боротися з гібридною агресією з боку РФ, читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе "Вірус "гібридної війни": у пошуках антидоту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі