Споживання алкоголю по всьому світу зросло на 10% — дослідження - Світ - dt.ua

Жителі всього світу почали більше вживати алкоголь — дослідження

13 травня, 19:06 Роздрукувати

Серед різних країн лідером вживання спиртних напоїв стала Молдова.

Найбільше люди вживають міцні алкогольні напої © Телеканал "1+1"

Жителі всього світу почали на 10% більше вживати алкоголь у період з 1990 року до 2017 року, передає британський медичний журнал The Lancet. Відповідне дослідження проводили серед жителів 189 країн світу.

Згідно з результатами дослідження, у 1990 року кожна людина віком від 15 до 99 років вживала щорічно в середньому 5,9 літра алкоголю в еквіваленті чистого спирту. А вже в 2017 році відповідний показник зріс до 6,5 літра. Якщо такі темпи вживання алкоголю збережуться, то до 2030 року показник може збільшитися на 17% і досягти 7,6 літра.

Причинами збільшення споживання спиртного дослідники називають загальний приріст населення та підвищення споживання на душу населення. Між тим ці показники дуже варіюються залежно від регіону дослідження. Наприклад, у Китаї, Індії та В'єтнамі споживання алкогольної продукції значно зростає, а в східноєвропейських країнах пити спиртне стали менше, пише The Guardian, посилаючись на дослідження.

"До 1990 року більша частина алкоголю споживалася в країнах із високим рівнем доходу, причому найбільше споживання було зафіксовано в Європі. Однак ця модель суттєво змінилася з різким скороченням споживання алкоголю в Східній Європі та величезним зростанням у низці країн із середнім рівнем доходу, таких як Китай, Індія та В'єтнам", - процитували в газеті лідера групи дослідників Якоба Мантея з Інституту клінічної психології та психотерапії в Дрездені.

Найбільше за вказаний період споживання алкоголю зменшилося в Азербайджані, Росії, Великій Британії та Перу. Серед окремих країн, максимальний показник зафіксували в Молдові, де на одну особу в рік припадає 15 літрів випитого чистого спирту, а найменший – в Кувейті, де один житель щорічно випиває 0,005 літра.

За прогнозами дослідників, якщо такі тенденції збережуться, то до 2030 року 40% людей утримуватимуться від алкоголю, половина питиме, а 23% вживатимуть спиртні напої не менше ніж один раз на місяць. При цьому в 2017 році такі показники становили відповідно 43%, 47% і 20%, зазначає CBC.

Згідно з дослідженням, 45% зареєстрованого споживання алкоголю припадає на міцні спиртні напої, 15% - на пиво, 12% - на вино.

Читайте також: Украінці споживають багато алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Раніше вчені з Оксфордського університету, Пекінського університету і Китайської академії медичних наук заявили про те, що з підвищеним вживанням алкоголю артеріальний тиск і ризик інсульту зростають. Таким чином науковці спростували твердження про те, що один-два алкогольних напої на день може захистити від цих захворювань.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >