Завершення Туреччиною угоди з Росією поставить під питання її сумісність з НАТО

Поділитися
Завершення Туреччиною угоди з Росією поставить під питання її сумісність з НАТО Туреччині доведеться вибирати між США і Росією © Hurriyet
Однак президент Ердоган заявив, що "не може бути й мови", щоб Туреччина відмовилася від своєї угоди з Москвою.

Повідомлення про те, що Туреччина не зможе навчати своїх льотчиків в США, вже викликало досить серйозні наслідки і напругу між двома країнами. Експерти вважають, що якщо Туреччина буде виключена з програми F-35, це стане одним з найбільш значних розривів у новітній історії у відносинах між двома союзниками, повідомляє Reuters.

Представник міністерства оборони Туреччини відмовився від коментарів в п'ятницю.

Пентагон також відмовився коментувати питання про те, чи буде він приймати нових турецьких пілотів. Але він підкреслив, що з Анкарою точаться дискусії про можливий продаж протиракетної оборони "Турецький Патріот", яку виробляє Raytheon Co.

Напруга в їх зв'язках вже перейшла за межі F-35, включаючи конфліктуючу стратегію в Сирії, санкції проти Ірану і затримання консульського персоналу США в Туреччині.

Розкриття рішення про пілотів маж ознаки того, що Туреччина просувається з купівлею S-400. Міністр оборони Хулуси Акар заявив 22 травня, що турецькі військовослужбовці проходять підготовку в Росії з використання S-400, і що російський персонал може відправитися в Туреччину.

Президент Ердоган заявив у вівторок, що "не може бути й мови", щоб Туреччина відмовилася від своєї угоди з Москвою і сказав, що Сполучені Штати "не дали нам таку ж гарну пропозицію, як S-400".

Це повідомлення вплинуло на валюту. Турецька ліра знизилася на 1,5% у п'ятницю. Валюта втратила майже 10% своєї вартості по відношенню до долара цього року, частково через ослаблення дипломатичних зв'язків і ризику санкцій США, якщо Туреччина прийме поставки S-400.

Кетрін Уїлбаргер, з числа самих високопоставлених політичних діячів Пентагону, сказала минулого тижня, що завершення Туреччиною угоди з Росією є "руйнівним", завдаючи важкі удари по програмі F-35 і функціональній сумісності Туреччини в альянсі НАТО.

"S-400 - це російська система, призначена для збивання літаків, подібних F-35", і неможливо уявити, щоб Росія не скористалася цією можливістю (розвідки)", - сказала Уїлбаргер, виконуюча обов'язки помічника міністра оборони.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди з придбання двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більшу частину суми - 55% - буде покрито за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші постачання було заплановано на березень 2020 року.

Однак 7 вересня 2018 року російські ЗМІ з посиланням на коментар директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитра Шугаєва повідомили, що постачання до Туреччини російських систем протиповітряної оборони С-400 "Тріумф" відбудеться зі значним випередженням графіка - у середині 2019 року.

22 травня американський телеканал CNBC з посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35.

29 травня стало відомо, що США можуть ввести санкції проти Туреччини в рамках закону CAATSA і виключити її із програми F-35 у разі придбання Анкарою російських ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 "Тріумф".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі