Занадто пізно шукати швидке рішення у війні проти ісламського екстремізму - WP

Поділитися
Занадто пізно шукати швидке рішення у війні проти ісламського екстремізму - WP Довга війна проти ісламського екстремізму стала більш складною, ніж коли-небудь
Після "арабської весни" війна проти ісламського екстремізму тільки посилилася.

Зараз може бути вже занадто пізно для швидкого вирішення заворушень на Близькому Сході, який через чотири роки після революції опинився в хаосі.

"Терактами в Парижі, терактом на борту російського А321 "Ісламська держава" оголосила війну "широкому світу", це нові виклики для посилення глобальних зусиль по боротьбі з виникає загрозою", - йдеться у статті в The Washington Post.

Як стверджує автор статті під назвою "Довга війна проти ісламського екстремізму стала більш складною, ніж коли-небудь", вже може бути пізно і надто складно швидко врегулювати "заплутаний безлад на Близькому Сході" через чотири роки після того, як після "арабської весни" регіон занурився в хаос.

Те, що король Йорданії Абдалла II назвав "третьою світовою війною проти людства", є нагромадженням воєн, які грунтуються на протиріччях, і де "Ісламська держава" - лише один з елементів.

"Чотири арабських держави - Ірак, Сирія, Лівія і Ємен - впали. Громадянські війни вирують у всіх цих країнах. Світові держави вишикувалися по різні сторони від цих війн. І хаос дав спадкоємців спадщини Усами бен Ладена найбільший дар, про який вони могли тільки мріяти: дар часу та простору", - йдеться в статті.

"Ісламська держава" знаходить нові плацдарми в Єгипті, Лівії та Афганістані, там розсипається державний контроль, а світ стикається з набагато більш складним завданням, ніж США після 9/11, вважає Брюс Рідель, експерт Інституту Брукінгса.

"Ми в даний час боремося з "Аль-Каїдою" і відгалуженням "Аль-Каїди" – "Ісламською державою". Поле бою тепер набагато більше, ніж це було раніше", - сказав він.

Як підкреслюється в статті, для адміністрації американського президента Барака Обами уникнення війни на Близькому Сході була головним пріоритетом політики поряд з наміром укласти ядерну угоду з Іраном. А втручання Росії в регіоні було обумовлено, перш за все, бажанням президента РФ Володимира Путіна відновити престиж його країни як світової держави і вберегти режим Асада, йдеться в статті.

Саудівська Аравія, самий потужний арабська союзник США, стурбована насамперед виклику, кинутими Іраном, вона витрачає свої військові сили на боротьбу з підтримуваними Тегераном бойовиками в Ємені. Іран бачить своїм пріоритетом прагнення до регіонального впливу з допомогою Сирії та Іраку, фінансуючи і озброюючи повстанців для захисту своїх інтересів в шиїтських районах. "Увага Туреччини зосереджено, головним чином, на її внутрішній курдської проблеми і на передбачувану загрозу, що виходить від появи автономного курдського анклаву вздовж кордону на півночі Сирії", - пише автор статті.

"Здається малоймовірним, що атаки в Парижі зможуть згенерувати більш узгоджене міжнародне реагування", - підсумовують аналітики.

Читайте також: Затримані в ході спецоперації поблизу Парижа планували нові теракти – Reuters

13 листопада в результаті серії терактів в Парижі загинули 132 людини, ще близько 400 осіб постраждали.

Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-еш-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії 31 жовтня на півночі Синаю. У результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі