Заходу час визнати, що Росія загрожує світовому порядку - FT

Поділитися
Заходу час визнати, що Росія загрожує світовому порядку - FT Росія кидає виклик світовому порядку, і саме посилити санкції.
Видання пише, що доки Путін не відмовиться від застосування сили, доти він буде загрозою.

Російські бомбардування Алеппо, які вона проводить спільно з режимом Сирії, увійдуть в історію підлості за дового до того, як США і Європа зупинять їх.

Прагнучи розбити опозиціонерів, яких слабка сирійська армія не може сама перемогти в бою на землі, Москва допомагає перетворити місто на масову могилу, скидаючи бомби на східну частину міста, де в пастці опинилися 250 тисяч людей.

Про це в редакційній статті пише Financial Times. Впродовж всієї війни в Сирії, війська режиму Башара Асада вдавалися до найбільш порочних методів, застосовуючи заборонену в усьому світі зброю проти мирних мешканців, перекриваючи поставки води і їжі, атакуючи медичні заклади і використовуючи голод як зброю. Алеппо стало кульмінацією всіх цих тактик, місцем військового злочину, за який Москва і її сирійський підопічний повинні заплатити.

Видання пише, що просто зараз під руїнами поховані людські жертви. Але західні країни ни повинні визнати, що в Алеппо триває атака і на світовий порядок на основі міжнародних правил, який встановився після Другої світової війни. І атакує його один з головних членів Ради безпеки ООН.

Росія знищує гуманітарні конвої. Вона змушує сотні тисяч біженців тікати з Сирії. Москва не лише рятує диктатора, який перетворив в руїни свою країну на багато поколінь. Вона також підірвала всі дипломатичні кроки, які могли закінчити війну.

Але як і нідерландські миротворці, які стояли осторонь під час різанини в Сребреніці, США і Європа розділяють таку ж ганьбу. Президент Барак Обама продемонстрував слабкість у Сирії, коли проігнорував накреслену ж ним червону лінію, передав своєму Держсекретарю переговори про перехід влади, а потім дозволив Володимиру Путіну заповнити політичний вакуум, який сформувався. Через внутрішню кризу, Європа долучилася до цієї бездіяльності.

Перекриття неба над Сирією було ризикованим рішенням, яке могло втягнути США в небажану війну. Тепер, коли Росія розмістила на сирійській території свої ракетні системи, це ще більш ризиковане і складне завдання, яке загрозує початку прямого американсько-російського конфлікту. Але якщо бійня не припиниться у найближчому майбутньому, не виключено, що до ідеї перекриття неба доведеться знову повернутися.

Після анексії Криму в 2014 році Путін почав становити загрозу для порядку, який встановився після Холодної війни. Осмілівши завдяки в'ялій відповіді Заходу, він розірвав важливі угоди щодо контролю озброєнь. Він розгорнув ядерні ракети біля кордонів Європи. Росію також підозрюють у використанні кібернетичної війни для втручання у вибори в США. А відносини між Москвою і Заходом стали найгіршими за три десятиліття.

Саміт у п'ятницю дасть ЄС можливість показати, що за агресію Росії доведеться заплатити високу ціну. Те, що відбуваться в Сирії, повинно зміцнити пропозицію будь-якої країни ЄС, яка вимагає посилення санкцій проти Росії за агресію проти України.

Російска економіка дуже чутлива до санкцій. Виокремлення конкретних військових злочинців теж може бути ефективним. Але це короткострокові заходи. Доки Путін буде лишатися на своєму шляху, доти Росія буде стратегічним ворогом. І для боротьби з ним знадобиться терпляча стратегія стримування.

Нещодавно президент Європейської Ради Дональд Туск порівняв можливе скасування санкцій проти Росії з капітуляцією. При цьому констатував, що запрошуючи Росію до Сирії для вирішення наявного там конфлікту, європейські політики продемонстрували короткозорість.

Раніше західні ЗМІ писали про те, що Євросоюзу стає все важче продовжувати санкції проти Москви. У зв'язку з цим на саміті в жовтні лідери ЄС обговорять можливість поліпшення стосунків з РФ, але таким чином, щоб зберегти при цьому режим антиросійських санкції.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі