Західні ЗМІ про вбивство Бабченка: замах на Скрипаля змусить світ відреагувати

Поділитися
Західні ЗМІ про вбивство Бабченка: замах на Скрипаля змусить світ відреагувати Після отруєння Скрипаля вбивство Бабченка не лишиться не поміченим. © Аркадій Бабченко / Facebook
Видання пригадали, чому російський журналіст переїхав в Київ, а колеги помітили схожість з вбивством Політковської.

Вбивство журналіста Аркадія Бабчека в Києві ще більше загострить відносини між Україною і Росією, які після розпаду СРСР були союзниками, але перестали ними бути після повалення прокремлівського лідера в Києві в 2014 році. Про це пише Bloomberg, нагадуючи, що Володимир Путін анексував Крим і розв'язав війну на сході України.

"Інцидент матиме резонанс за межами пострадянського простору через хімічну атаку проти колишнього подвійного агента Росії і його доньки у Великій Британії цього року, що призвело до масової висилки дипломатів по всьому світу", - пише видання.

Американське видання Washington Post вказало на реакцію міжнародних організацій на вбивство Бабченка. Представник ОБСЄ з питань свободи преси Арлем Дезір сказав, що він був "шокований" смертю російського журналіста.

"Я закликаю владу України провести негайне і повне розслідування", - написав він у Twitter.

Комітет з захисту журналістів у Нью-Йорку теж підкреслив, що "українська влада повинна провести швидке і ретельне розслідування" вбивства Бабченка. Washington Post нагадує, що 41-річний журналіст був яскравим критиком агресивної політики Москви, анексії Криму, розпалення сепаратистської війни на Сході України, а також вторгнення в Сирію. За кілька годин до загибелі Бабченко написав на своїй сторінці про те, як йому пощастило уникнути смерті 4 роки тому, коли український військовий відмовився взяти його на борт геліікоптера, який летів на лінію фронту. За лічені хвилини після того гелікоптер був збитий.

"Мені пощастило, це був мій другий день народження", - писав Бабченко.

Видання The Guardian нагадує про те, що через переслідування і тиск в Росії журналіст спочатку переїхав у Чехію, потім в Ізраїль і зрештою оселився в Києві, де працював на телеканалі ATR.

"Всі елементи пропагандистської машини були застосовані", - писав він на сторінках британського видання рік тому, зауважуючи, що цей досвід зіткнення з російським переслідуванням був "настільки особистим і страшним, що довелося їхати з країни". Видання нагадує також, що це не перше подібне вбивство в Києві. Раніше в місті загинули Аміна Окуєва, російський екс-депутат Денис Вороненков і журналіст білоруського походження Павло Шеремет.

В цей час Radio Free Europe Radio Liberty пише про реакцію колег Бабченка, які звинувачують у вбивстві російські спецслужби, через переслідування яких він і переїхав в Україну, розраховуючи, що тут йому буде безпечніше.

"Страх привів його сюди", - сказав виданню колишній репортер "Коммерсант FM" Юрій Мацарський.

Колишній редактор "Новой газеты" Дмитро Муратов сказав, що вбивство Бабченка нагадало йому про розправу над іншою журналісткою - Анною Політковською, яку теж вбили у будинку, в якому вона жила в Москві.

Читайте також: Лавров звинуватив у "русофобії" українську владу після убивства Бабченка

29 травня журналіста Аркадія Бабченка, який працював ведучим на телеканалі ATR, застрелили в Києві. Йому вистрілили в спину на порозі квартири, де він жив. Слідство вважає однією з найбільш ймовірних версій мотивів вбивства журналіста Аркадія Бабченка його професійну діяльність.

Громадянин Росії Аркадій Бабченко почав займатися військовою журналістикою в 2000 році після участі у двох чеченських війнах у лавах Збройних сил РФ. Він жорстко критикував путінський режим на своїй сторінці в Facebook і в публічних заявах. Втративши можливість займатися журналістикою в Росії й отримуючи численні погрози на свою адресу, у 2017 році він виїхав до Чехії, а згодом оселився в Києві. Детальніше про трагедію читайте в статті "Вбивство журналіста Аркадія Бабченка: все, що відомо на даний момент".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі