Західні компанії відмовляються оплачувати "брудну" нафту з РФ

Поділитися
Західні компанії відмовляються оплачувати "брудну" нафту з РФ За російським законодавством - спочатку гроші, потім стільці. А розбиратися будемо пізніше © rosneft.ru
Термін оплати за поставлену нафту закінчився 15 травня.

Найбільші нафтові компанії Франції та Італії - Total і Eni відмовляються платити Росії за постачання "брудної" нафти. Про це пише Reuters.

Термін виплати за поставки більше мільйона тонн брудної нафти, яка вже кілька тижнів перебуває в трубопроводах, закінчився 15 травня. "Чому хтось повинен платити за цю нафту? Чесно кажучи, це не нафта і ніхто в Росії не може чітко пояснити хто буде компенсувати, кому і коли", - заявив виданню один із представників торгової компанії.

Західні компанії можуть відмовитися платити, тому що поставки повинні мати паспорт, що засвідчує їх якість. За російським законодавством, покупці повинні сплатити, а потім вимагати відшкодування збитків.

"Наша позиція чітка: західні компанії повинні сплатити, а потім подати запит на компенсацію збитку, з яким ми будемо розбиратися потім", - сказав виданню представник великого російського нафтовиробника.

Минулого тижня покупці запропонували російським виробникам надати гарантії у вигляді банківських вкладів, які вони внесуть у очистку, повідомляють кілька торгових джерел. Але ніякого рішення поки не знайдено.

Передбачалося, що нафта буде поставлятися на німецькі нафтопереробні заводи Leuna, що належать Total, і Schwedt, співвласником яких є Роснефть, ENI і Shell. Її також передбачалося відправити на нафтопереробні заводи PKN Orlen і Grupa Lotos в Польщі.

"На сьогоднішній день жодна компанія не взяла на себе відповідальність по відшкодуванню збитків через скорочення потужностей, що також впливає на нафтопереробний завод в Шведте, який на 8 відсотків належить Eni", - сказав Eni минулого тижня.

Білорусь оцінила об'єми забрудненої нафти в 9 мільйонів барелів, що в звичайних умовах коштувало б понад 500 мільйонів доларів у поточних цінах.

"Це, напевно, найбільше порушення постачань нафти в Росії за всю історію. Нафта по трубопроводу "Дружба" продовжувала надходити під час повстання в Празькій весні 1969 року і в 1991 році, коли розпався Радянський Союз", - сказав другий торговий представник.

Єдине в Росії істотне порушення експорту через Дружбу відбулося в кінці минулого десятиліття, коли Москва призупинила поставки на три дні через суперечки про ціни з Білоруссю.

Раніше Росія погодилася компенсувати витрати за поставки "брудної" нафти. Міністр енергетики Росії Олександр Новак оцінив збиток від забруднення нафти в 100 мільйонів доларів.

Білорусь 21 травня зняла заборону на експорт нафти в Україну. А "Укртранснафта" відновила постачання нафти в країни ЄС. Детальніше про історію з російською нафтою читайте в статті Сергія Куюна "Зіпсована "Дружба"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі