Захід проігнорував пропозицію Росії в 2012 році про повалення Асада - Guardian

Поділитися
Захід проігнорував пропозицію Росії в 2012 році про повалення Асада - Guardian Захід гадав, що Асад піде у відставку ще у 2012 році
Колишній президент Фінляндії стверджує, що Захід зараз розплачується за втрачену можливість у 2012 році.

Більше ніж три роки тому Росія запропонувала Заходу повалити президента Сирії Башара Асада в рамках мирної угоди, пише британське видання The Guardian.

Колишній президент Фінляндії і лауреат Нобелівської премії миру Мартті Ахтісаарі каже, що західні держави не змогли прийняти тоді таку пропозицію. Ахтісаарі провів переговори з посланцями з п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН в лютому 2012 року і заявив, що під час цих обговорень, посол Росії Віталій Чуркін, виклав план з трьох пунктів, який включав пропозицію Асада віддати владу в якийсь момент після того, як почалися мирні переговори між владою і опозицією.

Але він каже, що США, Великобританія і Франція були настільки переконані, що сирійський диктатор збирається піти, що проігнорували цю пропозицію.

"Це була втрачена можливість в 2012 році", - сказав Ахтісаарі в інтерв'ю.

Пізніше Росія офіційно рішуче підтримала Асада в Сирійській війні, наполягаючи на тому, що його повалення не може бути частиною мирного врегулювання. Асад заявив, що Росія ніколи не відмовиться від нього. Москва останнім часом почали посилати війська, танки і літаки, намагаючись стабілізувати ситуацію з режимом Асада і боротьбою ісламських екстремістів.

У червні 2012 року під головуванням сьомого Генерального секретаря Організації об'єднаних націй Кофі Аннана пройшли міжнародні переговори в Женеві, які погодили план мирного врегулювання, згідно з яким в Сирії перехідний уряд мав бути сформований за "взаємною згодою" режиму і опозиції. Тим не менше, незабаром договір розпався через розбіжності про те, чи слід Асаду піти у відставку. Через місяць Аннан подав у відставку, і з тих пір особиста доля Асада стала основним каменем спотикання для всіх мирних ініціатив.

Минулого тижня міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хаммонд припустив, що в рамках мирної угоди Асад може залишатися на посаді президента протягом шести місяців під час "перехідного періоду", але цю пропозицію було швидко відхилено в Дамаску.

"Ми повинні закінчити те, що зараз відбувається тому, що це саморобна катастрофа з потоком біженців в наших країнах в Європі", - говорить Ахтісаарі. "Я не бачу іншого виходу, крім як піклуватися про цих бідних людей ... Ми платимо по рахунках за те, в чому самі винні", - підсумовує він.

Сьогодні Пентагон підтвердив наявність солдатів і нової бази Росії в Сирії. В цей же час, інформаційна агенція Reuters повідомила про відправку російських новітніх танків Т-90 на військово-повітряну базу поблизу Латакії.

Видання Wall Street Journal у редакційній статті писало, що через слабкість Обами не варто чекати відступу Путіна. Раніше видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.

9 вересня стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.

Після інформаційного шуму та занепокоєння, висловленого із цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю та тренуванням військових, однак зазначив, що говорити про російську участь у воєнних операціях у Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму й Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі