За два роки дії санкцій друзі Путіна втратили мільярди доларів – Rzeczpospolita

Поділитися
За два роки дії санкцій друзі Путіна втратили мільярди доларів – Rzeczpospolita Друзі Путіна втратили кілька мільярдів доларів за два роки © Sputnik/ Vladimir Sergeev
Видання пише, що російські олігархи, тісно пов'язані з президентом, втратили по кілька мільярдів доларів.

За два роки дії санкцій, які ЄС і США ввели проти Росії за війну проти України, олігархи-друзі президента Володимира Путіна втратили мільярди доларів.

Про це сьогодні пише польське видання Rzeczpospolita, додаючи, що найбільше постраждав від економічного тиску Геннадій Тимченко, який опинився під "номером один" у всіх "чорних" списках на Заході. До російсько-української війни він очолював компанію Gunover і мав монополію на продаж російської нафти. Мільярдер, який товаришує з Путіним з часів служби в КДБ, опинився в санаційному списку США, Канади і Австралії. Він втратив контроль над Gunover вже через кілька днів після запровадження економічного тиску проти Росії.

Наприкінці 2014 року він повернувся з Женеви в Москву. Платіжні системи Visa і Masterсard відмовилися обслуговувати рахунки Тимченка. Його особистий літак Gulfstream G650 вже рік не полишає ангар у Москві, оскільки компанія-виробник у США відмовляється надавати технічне обслуговування через санкції. Всього за останні два роки статки Тимченка скоротилися з 15,3 мільярдів доларів до 11,4 мільярдів.

У свою чергу, Аркадій Ротенбург, який товаришує з Путіним зі школи, через санкції США, ЄС, Канади і Австралії за цей же час втратив 3 мільярди доларів. Його статки тепер оцінюються в один мільярд доларів США. А його брат Борис також втратив 700 мільйонів доларів і був змушений переписати свої активи у Фінляндії на сина.

В цей же час, лишається не відомим, скільки втратив "банкір Кремля" Юрій Ковальчук. В 2014 році його багатство оцінювали в 1,4 мільярди доларів. Однак санкції проти нього і його банку "Россия" наклали не лише ЄС, США, Австралія і Канада, а й Швейцарія. Всі країни заморозили рахунки Ковальчука, а також його банку і інших компаній, які були пов'язані з ним.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній. У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі