З наближенням виборів у Німеччині зростає страх перед втручанням Росії - Der Spiegel

Поділитися
З наближенням виборів у Німеччині зростає страх перед втручанням Росії - Der Spiegel Французький досвід дає зрозуміти Німеччині, як можна недозволити російським хакерам вплинути на вибори. © 112 Україна
Німецькі політики, попри розбіжності в оцінках, вірять у те, що Москва має в Берліні стратегічні інтереси, заради яких вона готова розділити німецьке суспільство.

Два роки тому російські хакери влаштували кібератаку на Бундестаг і викрали низку документів. Про це пише видання Der Spiegel, додаючи, що німецькі урядовці сумніваються, що ці дані будуть опубліковані напередодні виборів у німецький парламент, які пройдуть цього місяця.

Хоча, у німецькій Федеральній службі безпеки у сфері інформаційних технологій такий сценарій не виключають.

"Не можна бути впевненим, що викрадені дані не будуть оприлюдненні перед виборами в Бундестаг чи що можуть відбутися нові хакерські атаки проти різних відомств чи політичних партій", - зауважив голова служби Арне Шьонбом.

Втім, існує і низка причин, чому це не станеться. Приміром, під час німецьких виборів не буде жорсткої сутички між двома кандидатами, як це було у США чи Франції. А тому використати політичну напругу для впливу на німецьку виборчу систему буде не так просто. Крім того, зараз владі канцлера Ангели Меркель, здається, нічого не загрожує. Всі опитування свідчать про тверду перевагу її партії ХДС/ХСС, яку російські спецслужби не зможуть похитнути за допомогою кібератак.

Також досвід Франції свідчить на користь твердження, що можна недозволити російським хакерам впливати на німецькі вибори. Під час французьких голосувань кіберзлочинці теж викрали інформацію з серверів виборчої команди Еммануеля Макрона і оприлюднили їх. Однак, їхні очікування не виправдалися. Публікація листів ніяк не допомогла проросійському кандидату Марін Ле Пен. Все тому, що команда Макрона підготувалася до такої можливості. Серед викраденого масиву даних була навмисне розміщена безглузда і неправдива інформація. Тому вибухового ефекту не відбулося.

Не менш важливо і те, що документам, які хакери вкрали у Бундестага, вже два роки. А це, як сказав один з депутатів німецького праламенту, можна порівняти з "холодною кавою".

Разом з тим, німецькі політики переконані, що Росія переслідує у ФРН стратегічні інтереси, яких вона буде добиватися навіть за допомогою дезінформації і спроб розколоти німецьке суспільство.

Як повідомлялося раніше, рейтинг канцлера Німеччини Ангели Меркель напередодні парламентських виборів Німеччині становить 59%, в той час як за основного конкурента соціал-демократа Мартіна Шульца готові проголосувати 33% виборців.

Партія ХДС, яку очолює Меркель, теж зберігає за собою лідерство. За неї готові проголосувати 39% виборців, в той час як за Соціал-демократичну партію - 24%. "Вільні демократи" і "Ліві" мають по 8% рейтингу, тоді як "Альтернатива для Німеччини" і "Зелені" отримали по 7% підтримки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі