Справа Юкосу - Юристи ЮКОСа попросили суд у США не припиняти справу про стягнення з Росії $ 50 млрд - Світ - dt.ua

Юристи ЮКОСа попросили суд у США не припиняти справу про стягнення з Росії $ 50 млрд

1 грудня, 2015, 07:13 Роздрукувати

Американські юристи звинуватили РФ в спробі піти від відповідальності у справі ЮКОСа.

РФ намагається новь сперечатися з питань, які вже були вирішені гаазьким арбітражем © polit.ru

Американські юристи колишніх акціонерів компанії ЮКОС відповіли на представлений у суд округу Колумбія меморандум влади Росії.

Зокрема, російська сторона заявила, що позов про стягнення з неї 50 млрд дол знаходиться поза юрисдикцією суду США, а також на відсутність арбітражного угоди між заявниками та РФ. Також заявники нібито самі є шахраями, а під виглядом "іноземних інвесторів" ховається група російських олігархів. Тому, як вважають російські адвокати, визнання їхніх претензій суперечило б державній політиці США, апелюючи до так званої "доктрини чистих рук".

У свою чергу, юристи колишніх акціонерів компанії ЮКОС заперечили, що влада Росії просто намагаються піти від відповідальності за один із найбільших актів крадіжки – передачу нафтовидобувних активів вартістю в десятки мільярдів доларів від ЮКОСа до компанії-конкурента "Роснефть".

Як кажуть юристи ЮКОСа, бажання РФ підвести суперечку під "доктрину чистих рук" – це завуальована спроба знову сперечатися з питань, які вже були ретельно аргументовані сторонами і вирішені гаазьким арбітражем. А дорікаючи позивачів у тому, що за акціонерами ЮКОСа стоять олігархи, Росія намагається пред'явити додаткові вимоги до поняття "інвестор", хоча в самій Енергетичній хартії вони відсутні.

Російська сторона повинна до 11 грудня передати до суду відповідь на ці заперечення, після чого суд повинен вирішити, чи стане розглядати дану справу. У разі позитивного вирішення, судовий спір почнеться вже по суті заявлених вимог.

Читайте також: Росія зажадала в суді США відхилити позов про виплату 50 млрд у справі ЮКОСа

На початку серпня з'явилася інформація, що Росія може втратити близько 5 млрд дол (4,5 млрд євро)від арешту її майна по справі ЮКОСа. Повідомляється, що Росія вже готується до масових арештів своїх активів за кордоном. "Проблеми у нас дійсно великі", - сказав один з чиновників в уряді РФ. За його словами, у Москві чекають численні і затяжні судові процеси.

Раніше повідомлялося, що рішення арбітражу в Гаазі російська сторона вважає "неправосудним" і "політично заангажованим актом", який винесений з "явним порушенням застосовних правових норм" і "несумісний з ідеями верховенства права, незалежного, неупередженого та професійного міжнародного правосуддя".

Росія відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо виплати 1,8 мільярдів доларів інвесторам нафтової компанії ЮКОС. "Ми не впевнені, що Росія взагалі зможе виконати цей вирок. Крім того, ми звернули увагу на те, що в статуті ЄСПЛ не передбачено примусової процедури виконання його вироків", - сказав міністр юстиції РФ Олександр Коновалов.

Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

За матеріалами: Ведомости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >