Юнкер закликав не дискримінувати біженців: сьогодні тікають з Сирії, а завтра можуть - з України

Поділитися
Юнкер закликав не дискримінувати біженців: сьогодні тікають з Сирії, а завтра можуть - з України Юнкер нагадав ЄС про європейський цінності © Twitter/Peter Murphy
За словами глави ЄК, нова Європа сама формувалася з біженців.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав на постійній основі створити в ЄС механізми, які дозволять в оперативному режимі приймати і розміщувати в країнах Євросоюзу біженців.

"У ЄС повинен з'явитися постійний механізм перерозподілу біженців, який необхідний для більш швидкого реагування на міграційний криза", - сказав Юнкер.

Він пояснив таку позицію, в першу чергу, тим, що нова об'єднана Європа формувалася з біженців, а багато з Європи були такими ж біженцями на інших континентах, тікаючи від війн і переслідувань.

Юнкер нагадав про вимушену еміграцію євреїв і німців в тридцятих і сорокових роках минулого століття, втеча угорців, чехів і словаків, ірландів, мешканців Балканського півострова, від комуністичної диктатури.

Він зазначив, що в США проживають мільйони людей з ірландським корінням - більше, ніж в самій Ірландії.

"До кінця Другої світової війни в Європі було 60 млн біженців", - заявив Юнкер.

За словами Юнкера, саме тому і був створений захист для біженців у вигляді Женевської конвенції. Для об'єднаної Європи важливо захищати цих людей, на міжнародному рівні захищати європейські цінності, переконаний європейський чиновник.

"То кількість людей, які прибувають сьогодні з Сирії, завтра, може бути, буде прибувати з України. Хіба ми будемо робити різницю між біженцями?" - сказав Юнкер.

За його словами, ні релігія, ні переконання, ні філософія не можуть бути спірними питаннями, коли справа доходить до біженців.

Читайте також: Україна щорічно втрачає 50 млрд грн через корупцію у держзакупівлях

"Ми можемо будувати стіни, ми зможемо будувати паркани. Але немає такої стіни, на яку ви б не змогли піднятися, якщо тікаєте від терору. Європа - це місце надії, стабільності для людей за межами Європи. Найбільш стабільний континент - і це те, чим можна пишатися", - сказав Юнкер.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі