Юнкер пропонує ЄС відмовитися від принципів тіснішого союзу в деяких сферах - FT

Поділитися
Юнкер пропонує ЄС відмовитися від принципів тіснішого союзу в деяких сферах - FT Юнкер пропонує повернути національним урядам частину повноважень, які зараз в руках Брюсселя. © © European Council
Голова Єврокомісії пропонує повернути ухвалення низки рішень під юрисдикцію національних урядів.

Країни ЄС можуть повернути на національний рівень ухвалення політик від регіонального розвитку до захисту прав споживачів. Таку пропозицію виніс президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, який намагається зміцнити єдність Євросоюзу після Brexit.

"Задум відсторонити Брюссель від проведення деяких всеєвропейських політик йде в розріз з принципами тісного союзу між країнами-учасницями, яким вони користувалися впродовж десятиліть для ухвалення рішень", - пише Financial Times.

Але Юнкер вважає, що ЄС краще не втручатися у сфери, де йому фактично нічого додати чи в яких йому не вдалося виконати свої обіцянки.

"Інколи менше значить більше. 27 країн ЄС можуть зосередитися на сферах, де ми можемо разом зіграти суттєву роль", - сказав Юнкер.

"Ми не повинні переконувати людей, що можемо дістати сонце чи місяць з неба, а лише запропонувати їм телескоп", - додав він.

За словами Юнкера, Брюссель може поступити національним урядам ухваленням політик у сфері регіонального розвитку, охорони здоров'я, частиною трудової і соціальної політики, а також дозволити затверджувати деякі національні стандрати. Водночас, всі країни передадуть ЄС повну відповідальність за інновації, торгівлю, безпеку, міграцію, прийом біженців, контроль над кордонами і оборону. Таким чином, Брюссель отримає більшу владу напряму втілювати колективні рішення.

Раніше Financial Times повідомляло, що Юнкер пропонує країнам ЄС рухатися до тіснішої інтеграції з різною швидкістю. Готові до тіснішої співпраці можуть почати інтеграцію вже зараз, а інші можуть відкласти зближення з союзниками.

Нещодавно також стало відомо, що Юнкер скептично оцінив перспективи розширення ЄС. Голова Єврокомісії пояснив, що жодна з країн-кандидатів не відповідає критеріям для вступу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі