Юнкер не бачить Туреччину членом Євросоюзу навіть у довгостроковій перспективі

Поділитися
Юнкер не бачить Туреччину членом Євросоюзу навіть у довгостроковій перспективі Юнкер попередив Туреччину про можливу втрату перспективи членства в ЄС © European Commission
Туреччина сама руйнує перспективу вступу до ЄС. Якщо Анкара хоче зберегти європейську перспективу, то їй необхідна негайна зміна політичного курсу.

Туреччина сьогодні перебуває не в тому становищі, щоб стати членом Європейського Союзу в найближчій перспективі, більше того, всі переговори про її вступ в ЄС будуть негайно припинені, якщо Анкара відновить смертну кару, заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, передає Reuters.

"Я вважаю, що Туреччина, у своїй нинішній ситуації, не зможе стати членом (Євросоюзу – ред.) ні найближчим часом, ні навіть у більш довгостроковому періоді", – сказав він в інтерв'ю в ефірі французького телеканалу France 2 в понеділок, 25 липня.

За його словами, "якщо Туреччина завтра вранці відновити смертну кару, ми негайно зупинимо переговори, оскільки країні, яка має в своєму законодавчому арсеналі стратою, не місце в ЄС".

Нинішня Туреччина не відповідає принципам і стандартам ЄС, Анкара повинна негайно змінити політичний курс, у свою чергу заявив президент Європарламенту Мартін Шульц в опублікованому в понеділок інтерв'ю газеті Bild.

"Якщо Туреччина хоче зберегти європейську перспективу, то Анкарі необхідна негайна зміна політичного курсу", - зазначив він.

"Туреччина сама руйнує перспективу вступу до ЄС, - вважає Шульц. - Якщо в країні буде знову введена смертна кара, то це буде означати кінець процесу її приєднання до ЄС".

"Той, хто хоче бути в ЄС, повинен дотримуватися певних стандартів, насамперед, дотримуватися демократичні правила гри, свободу вираження поглядів, права меншин та принципи правової держави", - підкреслив глава Європарламенту, якого цитує ТАСС.

"Мене турбує те, що турецький президент, очевидно, використовує невдалу спробу перевороту як привід звести рахунки зі своїми політичними супротивниками. Це зачіпає тисячі журналістів, суддів, науковців, держслужбовців і опозицію", - продовжував він. На думку Шульца, Ердоган "вносить розкол в країні і ізолює себе на міжнародній арені".

Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, але завершилася провалом. Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб було затримано, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.

Раніше видання The Telegraph писало, що Туреччину можуть виключити з НАТО. Держсекретар США Джон Керрі вже встиг попередити, що Туреччина може бути виключена з Альянсу у випадку, якщо президент Ердоган не припинить в країні "чистки" після провалу спроби здійснення в країні військового перевороту.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі