Юнкер назвав ідею побудови федерації в ЄС "нісенітницею" - FT

Поділитися
Юнкер назвав ідею побудови федерації в ЄС "нісенітницею" - FT Юнкер захищає систему виборів у ЄС, яка привела його до влади. © European Parliament / Flickr
Але запропонував деякі зміни, які б наблизили союз до подоби федерації.

Жан-Клод Юнкер описав безкомпромісне бачення федерального майбутнього інститутів ЄС перед наближенням виборів в організації. Виступаючи в Брюсселі, президент Єврокомісії сказав, що він пітримає сумнівну електоральну систему, яка привела його до влади в 2014 році, пише Financial Times.

Процес під назвою "Spitzenkandidate" або "головний кандидат" пов'язує призначення голови Єврокомісії до результатів виборів в Європарламент. Обрання Юнкера було першим випадком, коли це правило використали, попри протест тогочасного прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона. Сьогодні Юнкер сказав, що Кемерон "вибачався багато разів" перед Люксембургом за те, що не підтримав його кандидатуру в 2014 році.

"Ті, хто хочуть висунути головного кандидата, повинні зробити це до кінця цього року", - сказав Юнкер.

Тим часом, наміри Брюсселя провести інституційні реформи сформують дебати лідерів ЄС про те, як варто обрати наступного президента Єврокомісії. Багато з них, а особливо президент Франції Еммануель Макрон, виступають проти процесу "Spitzenkandidate", побоюючись, що Європарламент отримає право призначати людей на найбільш впливові посади в ЄС.

Юнкер сказав, що він провів "тісні дебати" з президентом Франції і дав зрозуміти Парижу, що Єврокомісія буде підтримувати лише систему "головних кандидатів".

Також він додав, що "мріяв" про створення двопалатного уряду в Європі, який би складався з єдиного виконавчого органу і Європарламента. Крім того, Юнкер хотів би, щоб у ЄС був прямо обраний президент. Втім, він визнав, що навряд чи це вдасться зробити за нинішнього мандату комісії, який закінчується в 2019 році.

Президент Єврокомісії також підтримав ідею об'єднання своєї посади з посадою голови Ради ЄС, проти чого виступають уряди країн-учасниць.

Разом з тим, Юнкер назвав "нісенітницею" звинувачення, що він прагне збудувати "Європейську супердержаву".

"Дехто з у британській політичній системі думає, я дурний і впертий федераліст. Я не підтримую створення європейської супердержави. Ми не США, ми - Євросоюз", - сказав він.

Раніше колишній лідер соціал-демократів у Німеччині Мартін Шульц запропонував до 2025 року створити "Сполучені Штати Європи". Він переконаний, що лише посилений Євросоюз може служити противагою правим націоналістам, які останнім часом досягли успіхів у Німеччині, Австрії, Данії, Фінляндії, Франції та Нідерландах.

Нагадаємо, що 26 вересня президент Франції Емманюель Макрон виступив в університеті Сорбонни, де представив план масштабної реформи Європейського Союзу.

За його словами, це потрібно, щоб зробити його "більш інтегрованим, більш демократичним і більш конкурентоспроможним".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі