Криза в Греції - Євросоюз збільшить фінансову підтримку Греції - Світ - dt.ua

Євросоюз збільшить фінансову підтримку Греції

17 вересня, 2015, 01:22 Роздрукувати

В ЄС пояснюють, що затверджені заходи прийняті у виключному порядку і призначені для вирішення фінансової кризи в Греції.

ЄС приймає додаткові заходи щодо фінансової підтримки Греції © European Parliament / Flickr

16 вересня Комітет постійних представників Ради Європейського Союзу підтримав пропозицію Єврокомісії збільшити виплати Афінам з структурних фондів ЄС.

Як повідомляється в комюніке Ради, проект дозволить збільшити ліквідність Греції приблизно на двох млрд євро.

Ці заходи прийняті "для вирішення проблеми нестачі державних коштів на інвестиції, дуже необхідних Греції, і для того, щоб відповідні європейські структурні та інвестиційні фонди як можна швидше принесли свої вигоди на місцях".

Як наголошується в документі, затверджені заходи "прийняті у виключному порядку і призначені для вирішення унікальної ситуації, що створилася в результаті фінансової кризи в Греції".

Цього можна досягти, по-перше, семипроцентним збільшенням в 2015 і 2016 роках авансових платежів у рахунок фінансування періоду 2014-2020 рр. з Європейського соціального фонду, Європейського фонду регіонального розвитку, Фонду згуртування, Європейського фонду морського рибного господарства.

По-друге, передбачається збільшити до 100 відсотків максимальну частку союзного співфінансування програм 2007-2013 рр., що фінансуються за рахунок Фонду згуртування, Європейського соціального фонду та Європейського фонду регіонального розвитку.

Рішення повинно бути погоджено з Європарламентом.

Європейські фонди, про які йде мова, призначені для скорочення диспропорцій між рівнями розвитку різних країн ЄС шляхом сприяння економічному зростанню, створенню робочих місць і підвищенню конкурентоспроможності.

Читайте також: ФРН подвоїть фінансову допомогу біженцям в Греції

Раніше повідомлялося, що 20 серпня міністри фінансів країн єврозони схвалили перший транш кредиту по третій програмі фінансової допомоги Греції у розмірі 26 млрд євро з планових 86 млрд євро.

19 серпня парламент Німеччини схвалив надання фінансової допомоги Греції у розмірі 86 млрд євро, пропозицію підтримали 454 депутата, 113 висловилися проти і 18-утрималися,

14 серпня Єврогрупа схвалила план допомоги Греції, але з рядом додаткових заходів. 86 мільярдів євро будуть виділені Афінам протягом шести років. Перший транш Греції може бути переведений 20 серпня. При цьому восени до програми кредитування може підключитися Міжнародний валютний фонд.

Держборг Греції складає 312 мільярдів євро, це більше 180 відсотків ВВП, і Афіни не справляються з його обслуговуванням.

Греція і міжнародні кредитори раніше досягли принципової технічного угоди про фіндопомогу об'ємом 85 мільярдів євро, при цьому політична угода остаточно не досягнуто. В першу чергу його повинні підтвердити міністри економіки і фінансів країн-членів єврозони, засідання якої у форматі Єврогрупи пройшло в п'ятницю.

В такому становищі країна опинилася після дефолту 1 липня, Для того, щоб не вийти із зони євро, після важких переговорів було укладено угоду з Євросоюзомяка передбачає фінансову допомогу Греції в обмін на важкі реформи.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >