Євросоюз виявляється малоефективним в нових умовах - Горбулін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Євросоюз виявляється малоефективним в нових умовах - Горбулін © Flickr/European Parliament
Забезпечити свій добробут Європа здатна лише за рахунок тісних економічних зв'язків і стабільного світу - як всередині себе, так і на своїх зовнішніх кордонах.

Інтеграційні союзи, побудовані в період попередніх 50-70 років, виявляються малоефективними в нових умовах. По суті, Росія, зумівши дуже точково докласти свої зусилля, посилила серйозні внутрішні протиріччя і зіграла на них. Спочатку Brexit, потім події в Каталонії, готовність Шотландії знову підняти тему референдуму про незалежність, заяви Венеції і Ломбардії про необхідність надати їм більше автономії: поточний європейський інтеграційний проект виявляється не здатний відповісти на зовнішню гібридну агресію.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Володимир Горбулін, радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ, доктор технічних наук, професор. На думку автора, європейські механізми захисту виявилися нездатні захистити те, заради чого вони були створені - більшу єдність Заходу, більше демократії, більше миру і процвітання.

"Європу може охопити масштабна пожежа, але саме тут і постає головне питання: чи буде це пожежа радикальної транс(ре)формації або пожежа, що знищує демократичний проект в цілому (чого і хоче Росія)?" - пише Горбулін. - Не варто думати, що нова Європа буде Європою роз'єднаною. Точніше, так хочеться думати Росії і адептам геополітичного реваншу. Ризикнемо припустити, що ці надії не виправдаються: забезпечити свій добробут Європа здатна лише за рахунок тісних економічних зв'язків і стабільного миру - як всередині себе, так і на своїх зовнішніх кордонах. І забезпечення стабільного миру стане першою і ключовим завданням нового європейського проекту, так само як це було в кінці 1940-х завданням європейських країн, які першим ділом створили НАТО для захисту від Радянського Союзу і почали будувати політичну модель, в рамках якої намагалися максимально виключити вплив СРСР. І знову правий був Черчілль, пророкуючи в Фултоні: "Безпека світу вимагає нової єдності в Європі, від якого нікого не слід відштовхувати назавжди"".

Детальніше про трансформації глобального світу перед загрозою гібридної війни з боку Росії читайте в статті Володимира Горбуліна "Який Фенікс народиться з згарища світової гібридної війни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі