Східне партнерство - Євросоюз перегляне стратегію відносин з країнами-сусідами - Світ - dt.ua

Євросоюз вибудує нову стратегію відносин з країнами-сусідами

4 березня, 2015, 15:10 Роздрукувати

В ЄС задумалися розробити індивідуальний підхід до країн Східного партнерства, включаючи Україну.

Східне партнерство буде переглянуто

Європейський союз повинен виробити індивідуальний підхід до кожної з шести країн Східного партнерства з урахуванням особливостей їх зовнішньої політики і змінених реалій в Європі, заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханнес Хан. 

"Наші партнери - різні. Хтось прагне до більш близької інтеграції, і нам потрібно реагувати належним чином, хто-то хоче іншого типу відносин", - зазначив Хан. 

За його словами, відносини ЄС з сусідами повинні будуватися на "менш повчальних" умовах з боку Євросоюзу. 

При цьому в ЄС не будуть відходити від своїх цінностей і віддадуть перевагу співпраці з демократичними країнами з відкритими економіками.

До речі, єврокомісар визнав, що в нинішніх конфліктах на європейському континенті Євросоюзу "потрібно бути гнучкішим" і оперативніше реагувати на кризи в сусідніх державах. 

Що змінилося?

Як пояснює "Польське радіо", якщо спочатку в ЄС пропонували загальні категорії підходу до всіх країн партнерства, на даний момент через істотну зміну геополітичного фону з 2008 по 2015 рік стало очевидно, що прагнення і погляди на співпрацю деяких країн радикально змінилися.  

Так, Вірменія в останній момент відмовилася від угоди про асоціацію з ЄС і вже стала членом Євразійського економічного союзу за участю Росії, Білорусі та Казахстану. Азербайджан досить неохоче приймає ініціативи ЄС, в тому числі, щодо зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Україна, навпаки, з 2014 року зробила різкий поворот у бік інтеграції з ЄС, підписавши асоціацію. 

Таким чином, з шести країн найбільш щиру зацікавленість у співробітництві з Євросоюзом виявили тільки три - Україна, Молдова і Грузія. У зв'язку з цим, ЄС має намір скасувати загальну стратегію Східного партнерства та розробити програму співпраці для потреб кожної з країн. 

Східне партнерство є програмою розвитку відносин між ЄС і Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Білоруссю і Вірменією, яке було ініційоване Польщею і Швецією у 2008 році. 

Високопоставлені особи Росії неодноразово заявляли, що проект Східного партнерства, як і НАТО, спрямований проти Росії. В ЄС так само неодноразово відповідали, що проект ЄС створювався не проти когось, а для розвитку добросусідських відносин з країнами-сусідами. 

Читайте також: Голова Європарламенту пригадав, як Росія обіцяла поважати кордони сусідів

Напередодні Євросоюз і Росія домовилися відновити переговори щодо асоціації України з ЄС

За матеріалами: Європейська правда /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >