Євросоюз має намір посилити боротьбу з відмиванням грошей через європейські банки - Світ - dt.ua

Євросоюз посилить боротьбу з відмиванням грошей - Financial Times

10 вересня, 2018, 07:40 Роздрукувати

Поштовхом для появи ініціатив стали повідомлення про використання європейських банків для руху отриманих незаконними шляхами грошей.

Європейський союз стурбований обсягами відмивання через європейські банки кримінальних грошей © Flickr/European Parliament

Європейська комісія заявила про намір наділити європейський банківський регулятор - Європейську банківську асоціацію (EBA) − додатковими ресурсами, які дозволять регулятору відстежувати рух грошей, знаходити підозрілі фінансові потоки і більш ефективно вести боротьбу з відмиванням кримінальних грошей, повідомляє Financial Times з посиланням на вищих чиновників ЄК.

Також Єврокомісія дасть нещодавно утвореній прокуратурі ЄС права на порушення з 2025 року справ про фінансування терористичної діяльності.

Поштовхом для появи обох ініціатив щодо посилення посилення повноважень ЄС у боротьбі з незаконним відмиванням грошей стали повідомлення про використання європейських банків для руху отриманих незаконними шляхами грошей - зокрема, скандальний випадок з Danske Bank, коли за один тільки рік через його естонська філію пройшло не менше 30 мільярдів доларів з Росії та інших країн СНД.

На даний момент особливо широких повноважень по перевірці грошових потоків у регуляторів і правоохоронців немає - так, деякими правами перевірки банків на відмивання грошей користується Європейський Центральний банк. Крім того, відповідальність за боротьбу з відмиванням коштів лежить більшою частиною на національних регуляторах.

Тепер же, згідно з планом Єврокомісії, європейська прокуратура зможе не тільки розслідувати фінансові злочини, пов'язані з використанням бюджетів європейських країн, але і починати кримінальне переслідування.

До теперішнього моменту з подібною ініціативою погодилися 22 з 28 країн ЄС. Для прийняття остаточного рішення по розширенню відповідальності двох наглядових органів вимагається згода всіх членів союзу.

Читайте також: Росія відмивала через Danske Bank до 30 мільярдів доларів на рік - Financial Times

Нагадаємо, 13 жовтня 2017 року у Франції Danske Bank запідозрили у тому, що його естонський підрозділ було використано для відмивання 230 мільйонів доларів, викрадених з держскарбниці Росії. Саме цю крадіжку виявив юрист Сергій Магнітський, якого потім забили до смерті у тюрмі.

Компанія Hermitage Capital, на яку працював Магнітський, у 2013 році подала скаргу у Франції на те, що близько 15 мільйонів євро з викрадених у Росії грошей були переведені з російських банків через естонський Sampo Bank на рахунки у Франції. Danske Bank купив Sampo Bank у 2012 році і перейменував його.

За матеріалами: Financial Times /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Евгений Буравлев Евгений Буравлев 10 вересня, 08:48 Боротьба з відмиванням грошей та запобігання потраплянню брудних грошей до банківської системи є надзвичайно актуальною проблемою. Глобалізація надала можливість широкого розповсюдження зброи, наркотиків, шкідливих ідеологій тощо, котрі за підтримкою згаданих грошей, отримали можливість використовуватися в ЄС та інших частинах світу. Згадана боротьба стане одною з дієвих перепон до росту тероризму в світі а також припинення потоків корупційних коштів тощо. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >