Європі час вирішувати проблему своїх ослаблих армій - WSJ

Поділитися
Європі час вирішувати проблему своїх ослаблих армій - WSJ НАТО доведеться зміцнювати свої амрії, щоб стримати "зелених чоловічків" Росії. © militarynewsfromitaly.com
Європейським країнам бракує неядерних сил для стримування Москви.

Солдати німецького 413 батальйону легкої піхоти під час навчань у Балтії торік поскаржилися, що у них не було достатньо снайперських гвинтівок, протитанкової зброї і належного транспорту.

Солдати Німеччини розповіли парламентському омбудсмену, що в них під час маневрів не було засобів для належної симуляції бою. Замість цього їм порадили "уявити вибухи". І така проблема не лише у Німеччини. По всій Європі серйозні недостачі спострігаються у сухопутних, морських, повітряних сил і кібервійськ після багатьох років скорочення оборонних бюджетів.

Про це пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal.

Минулого місяця президент США Дональд Трамп викликав обурення у європейських лідерів, коли розкритикував їх у новій штаб-квартирі НАТО за недостатнє фінансування армій, назвавши це "неоплаченими рахунками". Чинні і колишні європейські чиновники відповіли йому, що члени НАТО нічого не винні США. А збільшувати витрати на оборону будуть, але не тому що так сказав Трамп. Втім, в кулуарах європейці визнали, що американський президент "має рацію певною мірою" і у Європи не додстатньо потенціалу, щоб себе захистити.

"Трамп навряд чи нажив собі багато друзів під час подорожі в Брюссель", - сказав британський генерал у відставці Річард Ширрефф, який був заступником верховного командувача Об'єднаними силами НАТО в Європі.

"Але Трамп абсолютно має рацію в тому, що європейські країни не витрачають на оборону достаньо", - додав він.

Попри те, що Вашингтон теж скорочував оборонний бюджет впродовж останніх років, витрати США на армію все одно в рази перевищують європейські. Якщо США витрачають 680 мільярдів доларів, то усі союзники в Європі разом - 242 мільярди.

Важливим сигналом тривоги стала російська анексія українського півострова Крим у 2014 році, а також втручанням Москви у війну в Сирії. Обидві операції показали нову російську тактику і зброю.

"Впродовж десятиліть ядерні сили НАТО підтримували мир, компенсуючи будь-який дисбаланс у звичайному озброєнні. За такою логікою, Росія не ризикувала б знищенням планети, вторнувшись у країну НАТО. Але враховуючи небезпеку ядерної війни, Захід вважають можливість натиснути на кнопку лише у випадку тотальної атаки. Тепер же гібридний сценарій, такий як в Криму, за яким група солдатів без розпізнавальних знаків переходить кордон, щоб спричинити хаос, не можна стримувати ядерними силами. І саме тут і місце звичайному озброєнню", - йдеться в статті.

Сьогодні у країн НАТО, приміром, все менше на озброєнні навіть танків. Якщо в часи Холодної війни у Німеччини їх було 2125, то зараз - 244. І лише половина з них дійсно може вести бойові дії.

В НАТО кажуть, що країни-учасниці почали працювати над подоланням кризи. Вони вже цього місяця ухвалять новий оборонний план, збільшать кількість важкого озброєння, а також збільшать кількість розвідувальних літаків.

Нещодавно на засіданні НАТО Росію та Іран назвали основними загрозами. Зокрема, віце-президент США Майк Пенс засудив спроби РФ перекроїти міжнародні кордони.

Також американський віце-президент нагадав, що згідно 5 статті Статуту НАТО, напад на одного члена Альянсу рівносильний атаці на весь блок, а це означає, що всі держави-члени спільно відіб'ють зовнішню агресію.

17-19 червня сили НАТО відпрацюють захист "Сувалкского коридору" в разі нападу Росії на країни Балтії.

У квітні 2016 року міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що "Сувалкский перешийок – це ключовий пункт з точки зору можливої загрози, а також з точки зору можливості надавати допомогу країнам Балтії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі