Європейський суд аудиторів назвав Україну найбільш корумпованою країною Європи

Поділитися
Європейський суд аудиторів назвав Україну найбільш корумпованою країною Європи Фінансова допомога ЄС на реформи в Україні мала "обмежений вплив".
Незважаючи на імпульс для реформ в Україні, досягнуті результати залишаються "крихкими", вважають аудитори.

Найбільш корумпованою країною Європи є Україна, про це йдеться в звіті Європейського суду аудиторів (ECA), опублікованому 7 грудня, передає "Українська правда".

У звіті уточнюється, що надана за вісім років (за період з 2007 по 2015 роки) фінансова допомога ЄС на реформи в Україні мала "обмежений вплив".

Також наголошується, що співпраця між Україною і ЄС просунулися в період Майдану в 2014 році, але проблеми, з якими стикається Україна, як і раніше в значній мірі впливають на процес реформ, а ризики, пов'язані з колишніми і новими олігархами залишаються високими.

"Незважаючи на зусилля з реформування, Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі... Олігархічні клани продовжують надавати домінуючий вплив на економіку, політику і засоби масової інформації України", - йдеться у звіті.

Наголошується, що результати заходів по боротьбі з корупцією ще належить побачити.

Також у звіті йдеться, що ЄС оперативно відреагував на кризу в Україні в 2014 році і виділив 11,2 млрд євро допомоги на сім років. При цьому наголошується, що це було надзвичайне рішення, гроші були виділені без попереднього узгодження стратегії їх використання.

"Під час нашого аудиту, була сильна політична відданість реформі державного управління. Але зміни в системі управління поставили під загрозу реформи, а низький рівень заробітної плати сприяв корупції. Необхідні подальші кроки для досягнення цілей", - вважає член Європейського суду аудиторів Шаболц Фазакас.

У звіті містяться рекомендації для Києва: робити більший акцент на управлінні державними фінансами у процесі діалогу з Україною, поліпшити конструкції умов і виплат фіндопомоги, посилити контроль за використанням допомоги, робити більший акцент на ефективній реалізації і стабільності реформ, вжити заходів для збільшення ефективності допомоги ЄС в газовому секторі.

Раніше МВФ назвав боротьбу з корупцією в Україні ключовою умовою надання міжнародної допомоги. Також фонд задоволений заходами, які зроблені Україною в боротьбі з корупцією, зокрема, запуском системи електронного декларування.

Нагадаємо, раніше віце-президент США Джозеф Байден застеріг Україну, що у разі відсутності активних реформ в країні є загроза зняття санкцій з РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі