Європейський парламент прийняв директиву про авторське право в Інтернеті

Поділитися
Європейський парламент прийняв директиву про авторське право в Інтернеті У переробленої директиві пом'якшили два найбільш спірних пункти © Flickr/European Parliament
Кампанія проти прийняття нового закону велася протягом кількох років, через низку його положень, які багатьом не припали до вподоби.

Європейський парламент 12 вересня із низкою поправок схвалив відхилену у липні цього року резонансну директиву про авторське право в інтернеті, повідомляє "Медуза" із посиланням на повідомлення прес-органів Європарламенту.

Кампанія проти прийняття нового закону велася протягом кількох років, у першу чергу, через 11-у статтю про "податок на посилання" і 13-у статтю про відповідальність онлайн-платформ за користувальницький контент.

Після внесення поправок у законі прописали, що зазначений "податок на посилання" не повинні будуть платити невеликі платформи і що він не буде поширюватися на "просту публікацію посилань у статті". Проектів на кшталт "Вікіпедії" і Github нові віяння також не повинні торкнутися, сказано у повідомленні.

Парламентарії також відмовилися від пропозиції зобов'язати платформи автоматично видаляти порушує авторське право контент. У повідомленні Європарламенту йдеться про те, що компанії повинні будуть під свою відповідальність гарантувати, що при контролі за завантаженнями не буде фільтруватися контент, не порушує авторських прав.

"Зміни... націлені на те, щоб артисти, музиканти, сценаристи, а також журналісти та видавці, отримували плату за свою роботу, коли її використовують платформи на зразок YouTube, Facebook або агрегатори новин на зразок Google News", - заявили в Європарламенті.

В Україні ще в червні президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення захисту авторських прав, прийнятий Верховною Радою в травні. Згідно з інформацією, опублікованою на офіційному сайті Верховної Ради, закон №7466 "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і суміжних прав" повернули до парламенту за підписом глави держави 19 липня.

15 травня за законороект проголосували 246 народних депутатів після того, як США скасували пільги на ввезення 155 товарів з України. Під дію обмеження потрапили, зокрема, деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади.

Як пише в своїй статті для DT.UA Марія Коваль, документ є першим нормативним актом в Україні, детально регулює питання діяльності ОКУ, їх реєстрації та акредитації, а також контролю їхньої діяльності.

Детальніше про особливості нового закону читайте у матеріалі Марії Коваль "З-під палиці санкцій парламент поліпшив захист авторських прав" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі