Європейські лідери уникають загострень у відносинах з РФ після втрати інтересу США — дипломат - Світ - dt.ua

Європейські лідери уникають загострень у відносинах з РФ після втрати інтересу США — дипломат

14 квітня, 12:46 Роздрукувати

В певних центрах схвалено рішення: після багатьох років гострого протистояння треба вчитися співіснувати з нинішньою Росією і зважувати кожну наступну дію.

Уникати додаткових загострень у відносинах з Росією ключових лідерів підштовхують втрата інтересу США до європейських справ, зростання інтересу до Європи з боку Китаю (для якого Росія є меншим партнером з формально рівними правами) і ситуація всередині Євросоюзу. Ідеться насамперед про вихід Великої Британії, що непристойно затягується; мобілізацію крайніх правих і лівих політичних флангів; жорсткі позиції, зайняті Угорщиною, Польщею та Італією.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Кулеба, постійний представник України при Раді Європи. За його словами, в певних центрах ухвалено рішення — після років гострого протистояння і досить рішучих дій тепер треба вчитися співіснувати з нинішньою Росією і зважувати кожну наступну дію.

"Таке рішення передбачає п'ять базових складових: розв'язати ті вузли, які можна розв'язати (умовно — ситуація в ПАРЄ); далі зберігати ті, для розв'язання яких наразі не склалися обставини (умовно — санкції ЄС); не зав'язувати нових вузлів (умовно — нових системних санкцій); підтримувати жертв російських дій прямою допомогою (умовно — політична солідарність, збільшення програм фінансової та технічної допомоги); розвивати бізнес-проекти з Росією, щоб заробляти з нею і залучати її (умовно — Північний потік-2)", — зазначає дипломат.

Детальніше про спроби "повернути" Росію в ПАРЄ на шкоду інтересам України і верховенства права читайте в статті Дмитра Кулеби "Випробування Європою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >