Європейські члени НАТО закликали США не денонсувати ДРСМД-87

Поділитися
Європейські члени НАТО закликали США не денонсувати ДРСМД-87 Європейські союзники США не хочуть стати полем ядерної битви між США та Росією © nato.int
Німеччина та низка інших країн виступили за перегляд Договору із бажаним залученням до нього Китаю.

США не повинні робити поспішні дії, в односторонньому порядку денонсуючи Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) і цим сприяючи наростанню напруженості у світі; їм варто обговорити з Росією всі претензії до договору і змусити Москву виконувати його положення, заявили представники європейських країн Альянсу на закритій нараді з американськими представниками НАТО, повідомляє Reuters.

Дипломати зазначили, що європейським країнам, у тому числі і Німеччині, яка стала на чолі групи, що чинить опір розриву договору, не подобається перспектива вперше за довгий час опинитися під реальною загрозою стати полем битви, якщо колись справа дійде до ракетно-ядерного конфлікту між США і Росією.

Замість цього члени НАТО хочуть змусити США відмовитися від розриву договору, запропонувавши Вашингтону або переконати Москву припинити порушувати угоду, або просто переглянути його, зробивши однією із сторін Китай.

Також представники НАТО відзначили, що розвал Договору за ініціативою США дозволить Росії звинуватити у агресії саме Сполучені Штати, а разом із ними - НАТО та інших американських союзників. При цьому в НАТО додали, що "продовжать оцінювати наслідки дестабілізуючої поведінки Росії для безпеки Альянсу".

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.

У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі