Європейська Рада ухвалила заключний документ щодо біженців

Поділитися
Європейська Рада ухвалила заключний документ щодо біженців Спільний з Туреччиною план залишається пріоритетом для ЄС у вирішенні проблеми біженців © Instagram/fabioerdos
У ЄС заявили про єдиний європейський план по вирішенню міграційної кризи.

Європейська Рада (куди входять глави держав і урядів країн ЄС) прийняла положення по міграційній кризі і наголосила, що спільний з Туреччиною план залишається пріоритетом у вирішенні цієї проблеми.

"Ось чому ми маємо намір організувати спеціальну зустріч з Туреччиною на початку березня", - сказав голова Європейської Ради Дональд Туск на прес-конференції.

Він вважає, що, вибудовуючи європейський консенсус щодо врегулювання міграційної кризи, потрібно уникати дискусій про можливі "плани А, B або С".

"У цьому немає сенсу, тому що битви між цими планами тільки створюють розкол в Європейському союзі замість того, щоб знаходити синтез різних підходів. Немає інших рішень, крім єдиного європейського плану", - повідомив Туск.

У свою чергу, голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер додав, що "перед цим нарадою були ті, хто сумнівався в тому, що проблему кризи біженців треба вирішувати разом з Туреччиною. Сьогодні ввечері, або вже сьогодні вранці, ми підтвердили, що немає альтернативи доброго і розумного співробітництва з Туреччиною".

За його словами, до саміту були сумніви в тому, що для вирішення проблеми біженців повинен був бути виявлений єдиний європейський підхід.

Також він висловив надію, що після схвалення всіма державами-членами даного підходу на наступній зустрічі ЄС просунеться до рішень, підготовленим місяці тому, тому що члени Євросоюзу одноголосно підтримали механізм переселення мігрантів, тоді як до цієї зустрічі в Брюсселі деякі давали зрозуміти, що вони усунуться від подібного рішення.

Читайте також: Австрія запровадила ліміт на прийом біженців

Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі