Європейська комісія офіційно дозволила компаніям ЄС не дотримуватися санкції США проти Ірану

Поділитися
Європейська комісія офіційно дозволила компаніям ЄС не дотримуватися санкції США проти Ірану © irishexaminer.com
Оновити блокуючий закону, включивши туди нові обмежувальні заходи США проти Ірану, Єврокомісія планує до 6 серпня 2018 року.

Єврокомісія дозволила компаніям з ЄС не дотримуватися санкції США щодо Ірану, відновлені після виходу Сполучених Штатів з іранської ядерної угоди, повідомляється на сайті Єврокомісії.

Як повідомляється на сайті Єврокомісії, ці санкції будуть включені в блокуючий закон 1996 року. Він дозволить компаніям з Євросоюзу не дотримуватися їх, а також вимагати відшкодування збитків, викликаних санкціями, від осіб, які їх ввели. Крім того, закон анулює на території Євросоюзу іноземні судові рішення, прийняті на основі цих санкцій.

Оновити блокуючий закону, включивши туди нові обмежувальні заходи США проти Ірану, Єврокомісія планує до 6 серпня 2018 року.

Раніше, в ЄС заявили про підтримку ядерної угоди з Іраном. Єврокомісія зробила заяву про підтримку ядерної угоди за кілька годин до того, як Трамп повинен оголосити про своє рішення. Керівництво ЄС зустрівся з міністром закордонних справ Ірану перед заявою Трампа з ядерної угоді.

ЄС підтримує збереження ядерної угоди з Іраном – Могеріні. Глави МЗС Франції, Німеччини та Британія обговорили ядерну угоду з міністром закордонних справ Ірану. У ЄС не бачать причин для доповнення ядерної угоди з Іраном.

Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

У той же час, Вашингтон готовий скасувати санкції, якщо Тегеран відмовиться від розробки ядерної зброї та балістичних ракет, а також від ідеї знищення Ізраїлю, припинить підтримку терористичних угруповань на Близькому Сході, не створюватиме небезпеку судноплавству в Перській затоці та поважатиме права людини.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Президент Ірану Хасан Рухані заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди, проте скептично оцінив возожность її збереження.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі