Європарламент схвалив плату за в'їзд до зони Шенгену

Поділитися
Європарламент схвалив плату за в'їзд до зони Шенгену © Обозреватель
Навіть маючи безвіз, за в'їзд в ЄС потрібно буде заплатити 7 євро.

Європейський парламент підтримав створення нової Європейської системи авторизації та інформації про подорожі (ETIAS) для поїздок до Шенгенської зони. Згідно з нею громадяни більш ніж 60 країн і територій, звільнених від візових вимог для в'їзду до ЄС, у тому числі українці, для в'їзду до ЄС повинні заповнити електронну форму у яку внести особисті дані (включаючи ім'я, дату та місце народження, стать та національність), інформацію про документ для подорожей (дійсність, країна видачі), домашню адресу та контактну інформацію, а також вказати європейську країну першого в'їзду.

Нова система, яка почне працювати у 2021 році та дозволить отримати додаткові перевірки безвізових туристів, а також осіб, які можуть становити небезпеку, нелегальних мігрантів чи осіб з епідемічним ризиком.

"Громадяни країн, які не є членами ЄС, звільнені від візових вимог, повинні отримати дозвіл перед поїздкою до ЄС відповідно до нових правил, підтриманих парламентом у четвер", - йдеться у повідомленні парламенту Євросоюзу.

Як пише "Європейська правда", авторизація для подорожей коштуватиме 7 євро, а для громадян віком до 18 років та осіб віком понад 70 років буде безкоштовною. Дозвіл буде дійсним три роки або до закінчення терміну проїзного документа.

Заявник також повинен буде інформувати владу про будь-які судові вироки за серйозні кримінальні правопорушення (такі як тероризм, сексуальна експлуатація дітей, торгівля людьми або наркотиками, вбивства та зґвалтування), про перебування в конкретних зонах війни чи конфліктів та будь-які попередні адміністративні рішення, які передбачають виїзд з країни протягом останніх 10 років.

Кожна заявка буде автоматично перевірена в усіх відповідних базах даних, щоб визначити, зокрема, чи не був використаний загублений чи вкрадений проїзний документ, а також чи не виданий ордер на арешт особи. Однак більшість заявників отримають дозвіл майже одразу.

Якщо під час перевірки буде позитивна відповідь на будь-яке запитання про кримінальні справи, поїздки в зони конфліктів та наказ про виїзд з країни, дані будуть перевірені вручну і буде оцінюватися ризик безпеки, міграції або епідемії.

Зазначимо, що за рік роботи безвізового режиму у повній мірі його можливостями скористалися 555 тисяч громадян України. Загалом впродовж року кордон країн Європейського Союзу українці перетинали майже 20,3 мільйона разів.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі