Європа не повинна закривати очі на загрози від війни в Україні – міністри оборони Швеції і Литви

Поділитися
Європа не повинна закривати очі на загрози від війни в Україні – міністри оборони Швеції і Литви Міністри закордонних справ Швеції і Литви нагадують про загрози європейській безпеці від агресії Росії в Донбасі. Ілюстрація © 112
Міністри вважають, що Москва намагається нав'язати континенту нову систему безпеки.

Санкції проти Росії не можуть бути ослаблені до тих пір, доки Росія не виконає Мінські угоди і не виведе свої війська з усіх територій України.

"Під час свого візиту в Київ лютому ми послали чіткий сигнал: російську агресію проти України треба зупинити і Росія повинна повернути Україні Крим і Севастополь", - пишуть у спільній статті для Atlantic Council міністр оборони Швеції Петер Хульквіст і міністр оборони Литви Юозас Олекас.

Вони відзначають, що увага світу сьогодні прикута до Сирії. Але не залежно від того, як події розвиваються там, Європа не повинна забувати про Крим і Схід України. Адже російська агресія підриває фундаментальні принципи Паризької хартії для нової Європи і Гельсінських угод.

"Ми не можемо залишатися байдужими, коли Росія намагається підірвати систему безпеки, яка була встановлена 25 років тому, захопивши території сусідньої країни. Очевидно, що Росія хоче встановити інший порядок, в рамках якого великі сили поділять між собою Європу на сфери інтересів. Це нас непокоїть, оскільки ми віримо в міжнародні закони, згідно з якими всі країни мають право на самовизначення", - пишуть міністри.

Вони нагадують, що з 2008 року Росія почала дедалі частіше влаштовувати провокації в балтійському регіоні. Крім того, вона вдається до погроз ядерною зброєю, що теж непокоїть авторів статті.

"Ми повинні не допустити, щоб чинні норми і принципи були змиті. Ми також маємо чинити опір спробам укласти нові "великі угоди" про європейську безпеку. Зараз не вдалий час для змін балансу сил у системі широкої безпеки. Повага до Хартії ООН, статуту Ради Європи, принципам ОБСЄ, а також норми і зобов'язання включно з демократією і захистом прав людини визначають порядок у Європі. І якщо ми поступимося цими основними принципами зараз, ми точно будемо менш захищеними", - йдеться в статті.

Читайте також: Виведенням військ з Сирії Росія скоротила свої втрати – FT

Міністри оборони Швеції і Литви зауважують, що з огляду на це, не можна просто змиритися з тим, що Росія зробила з Україною. На їхню думку, анексія Криму і війна в Донбасі становить найбільшу загрозу для безпеки Європи.

Тим часом видання The Economist писало, що після Сирії Путіну потрібна нова картинка для пропаганди. І тому в України є причини нервувати. Водночас, Америка і ЄС дозволили собі втомитися від Києва. Замість того, щоб робити все можливе, щоб допомогти Україні, вони чекають, що українські політики доведуть свою спроможність провести реформи самотужки. Це помилка. Захід повинен запропонувати фінансову допомогу і технічні поради. Він повинен допомогти викорінити корупцію і бути терплячим.

А Radio Free Europe Radio Liberty писало, що після виходу з Сирії Путін хоче відновити "дипломатичні торги" за Україну. . Нав'язавши Заходу діалог подібного роду, Кремль спробує змусити його забути про Крим і почне тиснути на інтереси ділових груп ЄС. 14-го березня російський президент РФ Володимир Путін оголосив про виведення російських військ з Сирії, хоча агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що США не бачать ознак підготовки Росії до виведення військ з Сирії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі