Єврокомісія внесла законопроект, який може зупинити "Північний потік-2" - EU Observer

Поділитися
Єврокомісія внесла законопроект, який може зупинити "Північний потік-2" - EU Observer Єврокомісія висунула низку вимог щодо "Північного потоку-2". © neurope.eu
Єврокомісія хоче запровадити низку вимог щодо нової російської ГТС.

Сьогодні Єврокомісія запропонувала схвалити новий закон, який стане на заваді планам Росії збудувати новий газопровід в Німеччину.

Документ фактично доповнює закон від 2009 року уточненнями, які говорять, що антимонопольне законодавство Єворосоюзу також стосується ділянок газопроводів, які проходять не по суходолу через територію союзу.

Про це пише EUObserver, додаючи, що це буде означати, що майбутнє російського "Північного потоку-2", частина якого пролягає через німецькі і данські територіальні води в Балтійському морі, повинні бути керовані окремою фірмою, а не "Газпромом". А також інші клієнти ЄС, такі як Польща і країни Балтії, отримають доступ до нової ГТС, попри те, що Росія хоче їх заблокувати. Аналогічні вимоги змусили Москву відмовитися від газопроводу "Південний потік" в Болгарію три роки тому.

Комісар з питань енергетики Марош Шефчович сказав сьогодні, новий закон не покликаний заблокувати "Північний потік-2". За його словами, Єврокомісія виступила з пропозицією, опираючись на "різні юридичні висновки" щодо російського проекту для того, щоб внести "довгострокову ясність для всіх акціонерів". До того ж, зміни будуть стосуватися всіх існуючих і майбутніх газопроводів.

Разом з тим, нова російська ГТС, через яку Москва збирається доставляти 80% газу в Німеччину, суперечить спробам ЄС зробити східних країн-учасниць менш уразливими до російського газового шантажу. Крім того, "Північний потік-2" нашкодить Україні, яка втратить доходи від транзиту газу через свою ГТС в той час, коли Київ намагається інтегруватися з Заходом.

"Єврокомісія не бачить жодної потреби в новій інфраструктурі таких масштабів, як Північний потік-2", - йдеться в записці до законопроекту європейського відомства.

Шефчович також назвав російський проект "сумнівним". Видання зауважує, що законопроект Єврокомісії, швидше за все, зіштовхнеться з протестом з боку Австрії, Франції, Нідерналдів і Великої Британії, оскільки енергетичні компанії з цих країн інвестувати майже мільярд євро в російську ГТС.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія 8 листопада хоче внести пропозицію про те, що правила Третього енергопакету Євросоюзу повинні поширюватися і на трубопроводи, що йдуть в ЄС з третіх країн.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія вважає, що "Північний потік-2" може нашкодити і Євросоюзу. Адже його побудова може спричинити збільшення імпорту російського газу, що посилить енергетичне домінування Росії в Європі і завадить диверсифікації поставок.

Згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі