Єврокомісія будує власний фронт проти "Північного фронту-2" - Der Spiegel

Поділитися
Єврокомісія будує власний фронт проти "Північного фронту-2" - Der Spiegel Єврокомісія хоче самостійно вести переговори щодо "Північного потоку-2". © irishexaminer.com
Деякі країни в ЄС розраховують, що російський трубопровід потоне в європейській бюрократії.

Єврокомісія хоче замість уряду Німеччини вести переговори з Росією щодо будівництва "Північного потоку-2".

Про це Der Spiegel сказав віце-президент комісії Марош Шефчович.

"Не можна допустити, щоб з'явився простір, в якому немає жодних правил. Не можна допустити, щоб до останнього міліметра в Балтійському морі діяло лише російське право, а право ЄС починалося лише на материку", - наголосив він.

Однак, Шефчовича турбують не лише юридичні питання. Він вважає тривожним той факт, що в разі побудови "Північного потоку-2" майже весь газ з Росії в ЄС буде постачатися в обхід України.

Минулого понеділка в Люксембурзі Шефович представив мандат, який дасть Єврокомісії право вести переговори з Москвою щодо нового газопроводу. 13 країн-учасниць ЄС висловили підтримку мандату, однак остаточне рішення щодо нього буде ухвалене лише восени.

Видання нагадує, що у ЄС багато країн налаштовані проти "Північного потоку-2", тому що він суперечить енергетичним і зовнішньополітичним цілям союзу. ЄС хоче скоротити залежність від російського газу. Крім того, Україна може виявитися найбільшою жертвою нової російської ГТС, адже більша частина газу з Росії в Європу транспортується через її територію. Брюссель намагається підтримати українську економіку, передаючи їй значну фінансову допомогу. Але якщо він погодився б на "Північний потік-2", Київ втратив би доходи від транзиту газу.

Якщо Єврокомісія отримає право вести переговори щодо нової російської ГТС, реалізації проекту дуже на довго затягнеться. А на це деякі країни Євросоюзу і розраховують.

Нагадаємо, європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall - встигли надати фінансування проекту "Північний потік -2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі