Єврогрупа схвалила виділення фіндопомоги Греції на 3 роки

Поділитися
Єврогрупа схвалила виділення фіндопомоги Греції на 3 роки © European Parliament / Flickr
Кошти будуть виділені зі стабфонду ESM.

Глави Міністрів фінансів країн ЄС (Єврогрупа) підтримали надання Греції фінансової підтримки впродовж трьох років.

Відповідне рішення опубліковано на офіційному сайті Європейської ради.

Згідно з повідомленням, фіндопомогу Греції буде виділено з фонду Європейський стабілізаційний механізм (ESM).

В Єврогрупі, зокрема, пообіцяли до кінця тижня завершити формальності, а також нагадали, що для остаточного закріплення рішення країнам ЄС необхідно затвердити надання фіндопомоги на національному рівні країн ЄС. Також глави Мінфіну закликали Грецію продовжити проводити непопулярні реформи і до 22 липня прийняти другий пакет законів, як це передбачено угодою між Грецією та ЄС.

У той же час, конкретна сума допомоги, яка буде надана з стабфонду ESM протягом трьох років, не вказується. За різними даними, сума від різних інстанцій ЄС для Греції буде сягати від 35 до 60 млрд євро. Частина коштів (до 16 млрд євро) може бути надана МВФ. У цілому потреби Греції в фіндопомоги оцінені 86 млрд євро, причому МВФ наполягає на часткове списання боргу з боку європейських кредиторів. В ЄС (у першу чергу, в Німеччині) - протестують проти списання боргу.

Зокрема, в найближчий тиждень Греція отримає терміновий від EFSM на суму 7 млрд доларів для погашення частини боргу в 3,5 млрд євро перед Європейським Центральним Банком до понеділка, щоб уникнути чергового дефолту. Обов'язок по фонду до Європейського механізму фінансової стабілізації (EFSM) розподіляють між собою всі країни ЄС, на відміну від стабфонду ESM, за який відповідають 19 країн єврозони.

Читайте також: Третина студентів стикаються з корупцією у вишах

Як повідомлялося, вночі в четвер парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за яким зобов'язався розпочати непопулярні реформи.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Пізніше Ціпрас заявив, що Греція домоглася реструктуризації боргу і отримання 35 млрд євро в обмін на важкі реформи.

Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.

Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.

У той же час, це не завадило Ціпрасу напередодні заявити, що він був змушений прийняти угоду з ЄС, хоча особисто не вірить в неї. Також повідомлялося, що в середу профспілки Греції оголосили страйк.

Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі