ЄС продовжив на один рік ембарго на постачання зброї до Білорусі

Поділитися
ЄС продовжив на один рік ембарго на постачання зброї до Білорусі Ембарго на поставки зброї до Білорусі продовжили на рік © Інтерфакс-Україна
Обмежувальні заходи стосуються зброї та спеціальної поліцейської техніки, а також заморожування активів і візових обмежень для чотирьох силовиків.

Рада Євросоюзу продовжила на рік обмежувальні заходи щодо Білорусі - до 28 лютого 2020 року. Заходи включають в себе ембарго на постачання зброї та спецтехніки, які можуть бути використані для придушення внутрішніх протестів, а також заморожування активів і заборону на поїздки чотирьох чиновників силових структур, пов'язаних з зникненнями двох опозиційних політиків, одного бізнесмена і одного журналіста в 1999 і 2000 роках.

Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС, опублікованому прес-службою на сайті.

У разі ввезення в країну біатлонного обладнання і деякої кількості спортивних гвинтівок і пістолетів спеціального призначення, обмеження на ввезення яких знято, дозволи будуть видаватися в кожному конкретному випадку.

Обмежувальні заходи стосовно Білорусі були вперше були введені в 2002 році у зв'язку з порушенням прав людини - тоді йшлося про Олександра Лукашенка. У 2004 році - у зв'язку зі зникненням згаданих вище чотирьох супротивників режиму. У 2011 році було введено ембарго на постачання в країну зброї.

Правові акти будуть опубліковані в офіційних бюлетенях 26 лютого.

Як відомо, в січні офіційні особи ЄС кілька разів обговорювали питання про продовження ембарго. За винятком Угорщини, всі країни-члени ЄС ставили питання про його продовження окремо від утвердження Пріоритетів партнерства з Білоруссю.

Вважалося, що питання продовження ембарго заблокує Угорщина, яка вже звільняла від ембарго гвинтівки для біатлону та іншу спортивну зброю.

Раніше Андрій Паливода у статті для DT.UA писав про те, що створення в Білорусі російської військової бази було умовою, яку висунув Олександру Лукашенку Володимир Путін 22 вересня на переговорах у Сочі. Мовляв, Росія відновить "вуглеводневе субсидування" білоруської економіки за умови, що глава Білорусі нарешті погодиться на постійну військову присутність Росії.

Детальніше про можливості створення російської військової бази в Білорусі читайте в матеріалі "Загроза з півночі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі