ЄС налаштований на продовження санкцій проти Росії

Поділитися
ЄС налаштований на продовження санкцій проти Росії В Раді ЄС вже прийняли рішення продовжити санкції мінімум на рік © Інтерфакс-Україна
Євросоюз має намір і далі продовжувати обмеження проти Росії, поки Москва не почне дотримуватися міжнародних угод та Мінських домовленостей.

Європейський союз твердо налаштований на продовження санкцій проти Росії через її агресії на адресу України, заявив заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх зв'язків Педро Серрано під час форуму з питань безпеки у Вашингтоні "Укрінформу".

"Європейський Союз твердо налаштований на підтримку територіальної цілісності України. Ми підтримуємо Україну у політичному і економічному плані, в тому числі підтримуємо шляхом санкцій (проти РФ – ред), і ми продовжимо це робити", – заявив він.

Серрано додав, що така політична лінія Євросоюзу буде зберігатися.

"Ми будемо вимагати від Росії поважати Мінські домовленості і виконувати їх. Це постійна політика Європейського Союзу", – резюмував дипломат.

5 червня постійні представники країн ЄС в Раді Євросоюзу схвалили продовження санкцій проти Росії ще на рік. Відповідну пропозицію 3 червня внесла на розгляд глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні. Згідно з документом, ЄС "не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя".

Перші санкції проти Росії за анексію Криму Євросоюз запровадив у березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за російську агресію в Донбасі і захоплення трьох українських кораблів з екіпажем 25 листопада в Керченській протоці.

З червня 2014 року Рада ЄС прийняла обмежувальні заходи в якості реакції на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, які діють у відношенні фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.

Санкції включають заборону на імпорт продукції з анексованого Криму чи Севастополя в ЄС, інвестиції в регіон, туристичні послуги на півострові (зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на півострові, крім надзвичайних ситуацій), експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання у Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичному секторах, а також пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу та мінеральних ресурсів. Також ЄС забороняє надавати технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі