ЄС має намір знизити міграційні потоки через допомогу країнам Африки

Поділитися
ЄС має намір знизити міграційні потоки через допомогу країнам Африки В ЄС обговорюють, як знизити міграційні потоки, допомагаючи африканським країнам © Нігіна Бероєва / Facebook
На засіданні Ради ЄС міністри домовилися підняти рівень співпраці Євросоюзу з третіми країнами у сфері міграції.

Європейський союз розглядає співробітництво в цілях розвитку з країнами Африки та інших слаборозвинених регіонів ключовим інструментом вирішення проблеми біженців.

Про це заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могерини за підсумками засідання Ради ЄС з закордонних справ у Брюсселі.

"Співробітництво з метою розвитку є важливим елементом комплексного підходу ЄС до міграції", - сказала вона.

"На цьому засіданні Ради у закордонних справах, останньому перед самітом в Ла-Валетті з нашими африканськими партнерами, ми докладно обговорили, як (співробітництво в цілях розвитку) може допомогти у вирішенні проблеми біженців і переміщених осіб, а у більш загальному плані - управління міграційними потоками, визнаючи, що самі наші африканські партнери знаходяться на передньому краї боротьби з нашими спільними викликами", - сказала вона.

У комюніке про засідання повідомляється, що міністри закордонних справ 28 країн союзу обговорили глибинні причини міграції, зосередивши увагу на те, як співробітництво в цілях розвитку може допомогти вирішенню цієї проблеми.

Вони домовилися підняти рівень співпраці ЄС з третіми країнами у сфері міграції, як на двосторонній, так і багатосторонній основі.

Міністерська зустріч стала завершальним етапом підготовки до майбутнього 11 і 12 листопада в мальтійській столиці саміту з проблем міграції, в якому візьмуть участь лідери країн ЄС, держав Африки та інших проблемних регіонів.

Читайте також: Коломойський таємно платив Ванхеке, щоб "Укрнафтою" керували Пустоваров і Кущ – Лещенко

Як відомо, країни ЄС зіткнулися з серйозною кризою мігрантів. За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі