ЄС і Китай відреагували на авіаудар ядерної Індії по ядерному Пакистану

Поділитися
ЄС і Китай відреагували на авіаудар ядерної Індії по ядерному Пакистану © відкриті джерела
Дипломати в Брюсселі та Пекіні намагаються знизити напруженість між Делі та Ісламабадом.

В Європейському союзі та Китаї закликали ядерні країни, Індію і Пакистан, до стриманості, після того, як вранці у вівторок індійські ВПС здійснили авіаналіт на пакистанську територію і ліквідували 300 бойовиків ісламістського угруповання, яку підозрювали в підготовці атак проти Делі.

Речниця глави європейської дипломатії Майя Косьянчіч заявила, що ЄС уважно стежать за ситуацією після бомбардування ВПС Індії передбачуваного табору бойовиків на території Пакистану. "Ми перебуваємо в контакті з обома країнами. І нам представляється головним, щоб в ході всіх дій проявлялася максимальна стриманість, і щоб уникали ескалації напруженості", - сказала Косьянчіч у вівторок на брифінгу в Брюсселі.

У свою чергу речник Міністерства закордонних справ Китаю Лю Кан закликав Індію і Пакистан до спокою. "Ми сподіваємося, що і Індія і Пакистан зможуть проявити стриманість і зробити дії, які допоможуть стабілізувати ситуацію в регіоні і поліпшити двосторонні відносини", - сказав речник МЗС Китаю.

За кілька днів до авіанальоту прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан заявив, що його країна не має жодного відношення до вибуху смертника, в результаті якого загинули 40 індійських солдатів в Кашмірі, додавши, що напруженість може тільки послабити діалог, але офіційний Ісламабад помститься, якщо піддасться нападу з боку Індії

Читайте також: Вибух на ярмарку у Львові: двоє постраждалих перебувають у реанімації, поліція відкрила справу

Індія і Пакистан претендують на розділену територію Кашміру в цілому. Повстанці борються з індійським контролем з 1989 року.

Більшість кашмірців підтримують вимогу повстанців про об'єднання території або під владою Пакистану, або в якості незалежної країни, а також беруть участь у вуличних громадянських акціях протесту проти контролю Індії.

Варто відзначити, що розділ Кашміру не закріплений офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю у 1963 році. Незважаючи на те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону у 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. З тих пір радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану. Обстановка в регіоні стабілізувалася після укладення у 2003 році угоди про перемир'я, яке тим не менш, періодично порушується.

Детальніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі