ЄС хоче застосувати до нетерплячої України підхід жорсткості заради добра - Reuters

Поділитися
ЄС хоче застосувати до нетерплячої України підхід жорсткості заради добра - Reuters ЄС збирається бути більш жорстким до України. © Генпрокуратура України
Єврочиновники кажуть, що дружні поради не спрацювали у відносинах з Києвом.

Українські амбіції отримати членство в Євросоюзі зіштовхнуться з вимогами Заходу проводити реформи на саміті Східного партнерства в п'ятницю. Лідери ЄС готові відчитати Київ за невиконання антикорупційних законів.

Про це повідомляє Reuters, додаючи, що європейські лідери бояться, що українська сторона втратила інтерес до реформ, які вона з ентузіазмом розпочала після проєвропейських протестів у 2014 році.

На кону для Києва стоїть нова фінансова допомога, необхідна для відновлення отруєної корупцією економіки, конференція донорів, підтримка фінансового сектору ЄС і 10-річний план фінансування розвитку, який просуває Литва.

"Нам доведеться продемонструвати жорсткість заради добра, тому що дружні поради не працюють", - сказав виданню неназваний європейський чиновник, який готує саміт "Східного партнерства".

Україна стала великим випробуванням для 15-річної політики ЄС, націленої збудувати коло ринкових демократій від Кавказу до Сахари без пропозиції членства в союзі. Київ отримав угоду про зону вільної торгівлі і безвізові подорожі в країни Євросоюзу. Однак, Україна, за даними Transparency International, все одно лишається однією з найбільш корумпованих країн світу. В рейтингу правозахисної організації у 2016 році вона опинилася на 131 місці із 176.

"Олена Галушка з неурядової організації "Центр протидії корупції" сказала, що політичні еліти намагають "зімітувати" реформи, погоджені із західними донорами, включно з тими, які стосуються енергетики, системи юстиції і поліції.

"Ми також спостерігаємо спроби перекреслити наявні досягнення", - сказала вона.

ЄС у заяві саміту збирається "визнати європейські прагнення" України, Грузії і Молдови. Це код союзу, який означає тісніші зв'язки, але не членство. А Київ якраз хоче обіцянку членства. Вашингтон і Брюссель кажуть, що Україна може піти стопами налаштованих на реформи країн Балтії, які тепер стали членами ЄС. Хоча в 1990-х роках вони були аутсайдерами, яким говорили, що у них не багато шансів на приєднання до організації.

"Україна ніби приймає нашу допомогу як належне", - сказав виданню інший неназваний чиновник ЄС, який бере участь у роботі над відносинами з Києвом.

Президент Петро Порошенко продовжує повторювати, що за останні три роки Україна запровадила більше змін, ніж за попередні 24. Але останнім часом український уряд подає сигнали, що він відстипить і зосередиться на президентських виборах, які пройдуть в 2019 році.

"Рік тому все мало багатообіцяючий вигляд, а тепер корисливі інтереси завдають удар у відповіль. Ми не можемо просто вливати більше грошей в Україну за таких умов", - сказав Reuters ще один чиновник ЄС.

Без погроз заморозити передачу допомоги, у ЄС не має інших інціатив, які б захотили Київ.

"Нам точно потрібно шукати нові пряники, які б були прив'язані до реформ", - сказала Галушка.

Раніше видання EUObserver писало, що ЄС хоче трохи заспокоїти надії України і Грузії на розширення союзу. В підсумковій заяві саміту Східного партнерства, який відбудеться в п'ятницю, буде вказано, що країни ЄС "визнають європейські прагнення і європейський вибір" України, Грузії і Молдови. Але на цьому все.

Нагадаємо, 15 листопада, Європейський парламент своїм рішенням підтримав новий формат Східного партнерства і створення для України, Молдови і Грузії окремого трастового фонду.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі