ЄС хоче трохи заспокоїти надії України і Грузії на розширення союзу - EUObserver

Поділитися
ЄС хоче трохи заспокоїти надії України і Грузії на розширення союзу - EUObserver ЄС не поспішає давати надію Україні на вступ © Facebook/Donald Tusk
В підсумкову заяву саміту "Східного партнерства" можуть внести вимоги Нідерландів, які блокували остаточну ратифікацію українсько-європейської асоціації.

ЄС збирається дещо заспокоїти надії пострадянських країн на розширення організації під час саміту "Східного партнерства" у п'ятницю. Крім того, Брюссель збирається стати на бік Азербайджану в конфлікті з Вірменією.

Про це пише EUObserver, посилаючись на проект підсумкової заяви саміту, з яким ознайомилися журналісти видання. Зокрема, у ній країни ЄС збирається "визнати європейські прагнення і європейський вибір відповідних країн-партнерів".

Однак, вони також збираються сказати Україні, Грузії і Молдові, що їхні угоди про асоціацію не приведуть до членства, не гарантують велику фінансову допомогу, військову підтримку чи права їхніх громадян працювати в ЄС. Все це прозвучить в контексті вимог Нідерландів. Видання нагадує, що в грудні 2016 року Брюссель і Гаага домовидися вбудувати "гальма" в проект асоціації після того, як нідерландці на референдумі проголосували проти ратифікації угоди про асоціації з Україною. Референдум був консультативним, але він все одно серйозно вплинув на зовнішню політику уряду.

"Нідерландці за підтримки німців і французів відмовилися вписати у заяву Східного партнерства навіть формулювання з угод про асоціацію, що країни-партнери - європейські", - сказав виданню неназваний дипломат.

Цей підхід роздратував Київ.

"Україна зрештою хоче простого повідомлення: "Коли будете готові, ви приєднаєтесь". Нашою метою було б стати готовими", - сказав виданню заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісеєв.

Неназваний європейський дипломат зауважив журналістам, що в підсумкову заяву може бути внесена компромісна формула про "визнання європейських прагнень" деяких країн Східного партнерства.

Проект заяви також свідчить про те, що ЄС схиляється на бік Азербайджану в питанні конфлікту в Нагірному Карабасі.

"Євросоюз лишається прихильним до територіальної цілісності, незалежності і суверенітету всіх своїх партнерів", - йдеться проекті документу.

На думку видання, таким чином, конфлікт в Нагірному Карабасі прирівнюється до випадків агресії Росії проти України, Грузії і Молдови.

Читайте також: Бойовики нехтують "шкільним перемир'ям" на всіх напрямках зони АТО – СЦКК

Нагадаємо, 15 листопада, Європейський парламент своїм рішенням підтримав новий формат Східного партнерства і створення для України, Молдови і Грузії окремого трастового фонду.

Раніше повідомлялося про те, що Саміт Східного партнерства ЄС відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

"Східне партнерство" є програмою розвитку відносин між ЄС і Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, яку було ініційовано у 2008 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі