ЄС безвізовим режимом ставить Україну в один ряд з Перу і Венесуелою – Rzeczpospolita

Поділитися
ЄС безвізовим режимом ставить Україну в один ряд з Перу і Венесуелою – Rzeczpospolita ЄС вже давно скасував візи для таких країн як Нікарагуа і Венесуела, але чомусь вагається у випадку України. © European Parliament / Flickr
Видання пише, що Польща розраховує, що безвізовий режим для українців вирішить її демографічні проблеми.

Цієї осені Євросоюз може нарешті винагородити українців за Майдан і скасувати короткострокові туристичні візи. Але з іншого боку, це не щось надзвичайне, оскільки ЄС вже давно не вимагає відкриття таких віз від громадян бідних латиноамериканських країн.

Про це сьогодні пише Rzeczpospolita, нагадуючи, що євро комісар у справах розширення і добросусідства Йоганнес Хан запевнив, що до кінця року союз нарешті скасує короткострокові візи для грузинів і українців. Щоправда, не Єврокомісія буде приймати це рішення, а Рада ЄС і Європейський парламент. Однак, оптимістичний прогноз Хана підтвердили кілька дипломатів з Ради ЄС.

Київ добивається лібералізації візового режиму із країнами Шенгенської зони з 2008 року. Ще тоді Київ уклав з Брюсселем угоду про реадмісію нелегальним іммігрантів з Близького Сходу, які намагаються потрапити в Західну Європу. Українці також скасували візи для мешканців ЄС. За це союз пообіцяв, що "з часом" українці також зможуть вільно подорожувати на Захід. І от настав час виконати цю обіцянку.

Однак, видання нагадує, що кілька разів лібералізація візового режиму для України відкладалася. Спочатку через страх Німеччини перед кримінальним світом Грузії, а згодом – через політичний конфлікт з Туреччиною. Також європейці були стурбовані можливістю лібералізації візового режиму для Косово, що також впливало на питання України.

"Але тепер ці думки відкинули, тому що є розуміння, що ЄС починає втрачати авторитет в очах українців. Зрештою, Брюссель поставив перед Україною певні умови, і коли Київ і Тбілісі їх виконали, не можна відмовлятися від своїх обіцянок. Це такий собі лакмусовий папірець, який вкаже, чи серйозно ставиться ЄС до України і Грузії", - сказав виданню неназваний дипломат з Ради ЄС.

Rzeczpospolita пише, що в часи, коли масова імміграція посилює позиції популістів у країнах ЄС, скасування віз для громадян України може здатися дуже сміливим рішенням.

"Але країни Шенгенської зони вже багато років не вимагають віз від мешканців 58 країн світу, серед яких такі бідні країни, як Перу, Венесуела, Колумбія, Нікарагуа чи Парагвай. Про це подбала Іспанія. І зараз Україна буде прирівняна у статусі з цими країнами", - йдеться в статті.

Вірогідно, що подорожувати в країни ЄС українцям стане легше з початку нового року. Але так зможуть зробити лише ті, в кого є біометричний паспорт. Видання зауважує, що такі документи мають не більше 10% українських громадян. Тому, швидше за все, лібералізація візового режиму не скоро зменшить черги перед консульствами.

Rzeczpospolita зауважує, що Варшава сподівається, що все ж скасування короткострокових віз пожвавить потік українців у Польщу, яка й до цього часу видавала найбільшу кількість віз для сусідів. Безвізовий режим може посилити еміграцію українців, але Польща – єдина країна ЄС, яка впродовж років працювала над програмою легалізації працевлаштування громадян України.

"Разом з країнами Балтії саме Польща була найбільшим прихильником скасування віз для Українців", - наголосив неназваний польський дипломат.

Зараз Варшава розмірковує над наступним кроком: запровадження спрощеної процедури для оформлення дозволів на постійне проживання для українців у Польщі і одержання громадянства через кілька років проживання на польській території.

"Це допомогло б вирішити демографічні проблеми нашої країни", - пише видання.

Нагадаємо, 5 вересня доповідач Європарламенту євродепутат Марія Габріель рекомендувала надати Україні безвізовий режим. За її словами, Україна досягла необхідного прогресу і виконала всі необхідні критерії. Голосування у комітеті Європарламенту планується провести в кінці вересня або в жовтні. Потім питання буде передано на загальне засідання Європарламенту і Ради ЄС.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі