Біженці - ЄК запропонувала розподіляти середземноморських мігрантів в європейських країнах - Світ - dt.ua

ЄК запропонувала розподіляти середземноморських мігрантів в європейських країнах

27 травня, 2015, 16:28 Роздрукувати

У країнах Європейського союзу будуть розміщені протягом двох років 20 тисяч осіб, які "по-справжньому потребують міжнародного захисту".

Всього мова йде про розподіл 40 тисячі чоловік протягом найближчих двох років © Mignews

Переходом від політичного планування до політичних дій назвав прийняту в середу пропозицію Єврокомісії з прийому мігрантів в країнах ЄС член ЄК з питань внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос.

Він повідомив, що в країнах ЄС будуть розміщені протягом двох років 20 тисяч осіб, які "по-справжньому потребують міжнародного захисту". Держави, які беруть участь у цій програмі, отримають фінансову допомогу, загальна сума якої становить 50 млн євро на 2015-2016 рр.

Пропонується протягом найближчих двох років на основі європейського механізму надзвичайних дій, який буде застосований вперше, реалізувати програму термінового переміщення з Італії та Греції вихідців з Сирії та Еритреї, що становлять найбільш вагому частку накопиченого в двох європейських країнах числа середземноморських мігрантів.

Мова йде про розподіл 40 тисячі чоловік протягом найближчих двох років. Це, за даними Єврокомісії, що відповідає приблизно 40% загального числа шукачів притулку, які прибули в Італію і Грецію в 2014 році, яким потрібна міжнародна захист. Єврокомісія готова запропонувати додатково аналогічну програму, якщо інші держави, наприклад Мальта, піддадуться раптового напливу мігрантів. Держави-члени отримають по 6 тисяч євро на кожного людини, переміщеного за такою програмою на їх територію.

В Єврокомісії звертають увагу на різницю термінів розміщення (переселення) і переміщення. Відповідно до таблиць розподілу мігрантів, опублікованими Єврокомісією, їх найбільше число за обома програмами припадає на Німеччину: переселення - 15,43% і переміщення - 21,91%.

Єврокомісар також допустив, що ЗМІ, можливо, внесли плутанину в питання прийому мігрантів. ЄС не має наміру приймати тих, хто не може претендувати на статус біженців.

"Ми не пропонуємо встановлення системи квот для міграції взагалі. Те, що ми пропонуємо, - і я наполягаю на цьому пункті - це справедливий розподіл деякого числа мігрантів, які явно потребують міжнародного захисту, на європейській території", - пояснив Аврамопулос.

Читайте також: Близько 40 мігрантів з Африки загинули в Середземному морі

Раніше Єврокомісія запропонувала ввести квоти на біженців для країн ЄС. Згідно планів ЄК, квоти на прийом біженців повинні нараховуватися на основі таких критеріїв, як обсяг ВВП, чисельність населення, рівень безробіття та число вже прийнятих біженців. За цією формулою найбільше навантаження ляже на Німеччину, Францію та Італію: Німеччина повинна буде приймати 18,42% біженців, Франція - 14,17% і Італія - 11,84%. Квоти не поширюються на Великобританію, Ірландію та Данію, оскільки вони юридично не пов'язані даною пропозицією.

За матеріалами: Интерфакс /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >