Яструби Білого дому загальмували торгові операції з Китаєм - FT

Поділитися
Яструби Білого дому загальмували торгові операції з Китаєм - FT © comments.ua
Нові мита, спрямовані на Пекін, залишають мало місця для будь-якого врегулювання.

Перевага президента США Дональда Трампа агресивно протистояти Китаю в торгівлі стала очевидним з моменту розвалу переговорів на високому рівні між Вашингтоном і Пекіном у травні. Але рішення про запровадження мит у розмірі 200 млрд доларів на китайський імпорт призвело до того, що дії з Китаєм вийшли на абсолютно новий рівень, залишаючи мало місця для врегулювання, пише Financial Times.

"Я зобов'язаний захищати інтереси працюючих чоловіків і жінок, фермерів і нашої країни", - сказав Трамп.

Моя адміністрація не залишиться без діла, коли ці інтереси будуть атаковані Твитнуть Поделиться

В останні дні дві події дали слабку надію на те, що президент США не наважувався взяти на себе Пекін самим ворожом чином. Стівен Мнучін, секретар казначейства, запросив вищих китайських чиновників на новий раунд переговорів, який вони вітали. І з'ясувалося, що офіційні особи США сходяться в плані, який встановить 10-процентні мита на китайську продукцію, на відміну від очікуваної 25-відсоткової ставки.

Незважаючи на те, що тарифи будуть встановлені на рівні 10%, в результаті перемоги "китайських голубів" в адміністрації, таких як Мнучін і Ларрі Кадлоу, голови Національної економічної ради, вони набудуть чинності 24 вересня - раніше, ніж очікувалося. Більше того, ця більш низька ставка буде діяти всього три місяці.

З 1 січня всі перераховані продукти постраждають від 25-відсоткового тарифу, про який мріяли китайські яструби, такі як Пітер Наварро, радник з торгівлі в Білому домі, і торговельний представник США Роберт Лайтхізер.

Між тим, Трамп повторив загрозу збільшити мита на додаткові 267 млрд доларів на імпорт з Китаю, що вплинуло на весь експорт Пекіна в США.

"Ніхто не знає, як це закінчиться - ні Трамп, ні Сі Цзіньпін. Це, очевидно, стрімка ескалація", - сказав Руфус Єркса, президент Національної ради зовнішньої торгівлі.

Деякі чиновники адміністрації Трампа переконані, що Пекіну не сподобається все це. Багато хто в адміністрації Трампа, починаючи з президента, розглядають мита як найкращий інструмент для примусу до поступок зі сторони торгового партнера, особливо в сильній економіці з низькою безробіттям і швидко зростаючими фондовими ринками, чим сьогодні є США.

США не тільки наполягали на тому, щоб Китай купував більше у Сполучених Штатів, щоб скоротити розрив у двосторонній торгівлі, але також прагнуть до того, щоб Пекін застосовував такі методи, як примусова передача технології та ймовірної крадіжки інтелектуальної власності, що вже давно стурбувало американські компанії і чиновників.

"Ми сподіваємося, що Китай змінить свою поведінку і розгляне проблеми, які ми підняли", - сказав один з високопоставлених чиновників адміністрації. "Ми дуже добре знаємо, що Китай хоче, щоб ми були дуже точні і дуже конкретні", - додав чиновник.

Поняття про те, що політика Трампа призведе до швидкої китайської капітуляції, широко оспорюється економістами, колишніми торговими чиновниками США, бізнес-лідерами і законодавцями, які бачать стратегію адміністрації США у зворотному напрямку. Але офіційні особи США вважають, що навіть при відсутності угоди китайська торгова війна буде служити своєї основної мети економічної політики у середньостроковій перспективі, що має зробити бізнес США менш залежними від китайських поставок.

"Що станеться, бізнес почне повертатися в Сполучені Штати - це мрія", - сказав Трамп на заході в Білому домі. "Це робочі місця, це багато інших речей; це багато податків, які будуть платити нам", - додав він.

Але Єркса сказав, що визначення узгодженої стратегії, яка лежить в основі підходу США, було важким, оскільки його кроки були "майже довільними".

Вони помиляються в великих комерційних переговорах між країнами, які займають роки, щоб правильно розібратися. Твитнуть Поделиться

При всій його впевненості говорилося, що Трамп злегка опустив свій план, щоб притупити вплив споживачів перед курортним сезоном, навіть виключаючи такі предмети, як велосипедні шоломи і дорогі годинники для того, що відбиватися від будь-якої критики на проміжних виборах.

Читайте також: Уряд Трампа звільнив Apple від мит на ввезення з Китаю - WSJ


Але в той час як бізнес-групи і республіканські політики в сільськогосподарських районах закликали Білий дім не підживлювати повномасштабну торговельну війну, експерти сказали, що Трамп підрахував, що до проміжних виборів і раніше, зберігається політична вигода.

"Політична сторона ескалації закликає Китай стати шахраєм, і це дуже популярно серед всіх американців", - сказав Скотт Рід з Торгової палати США. "Політичний конфлікт - це податок, який знизить темпи зростання, якого ми досягли за допомогою реформ регулювання Трампа".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі