Японського чиновника звинуватили в сексизмі через звинувачення жінок у зниженні народжуваності

Поділитися
Японського чиновника звинуватили в сексизмі через звинувачення жінок у зниженні народжуваності Японського чиновника звинуватили в сексизмі © Flickr/doraemon
Заступник прем'єр-міністра Японії звинуватив жінок у низькій народжуваності в країні.

Заступник прем'єр-міністра Японії викликав скандал після того, як звинуватив японських жінок у зниженні народжуваності в країні. 78-річний Таро Асо сказав, що несправедливо асоціювати стагнацію в економіці Японії з літніми людьми, яким часто дорікають через зайві витрати на охорону здоров'я. Проблема не в цьому, підкреслив віце-прем'єр.

"Скоріше, проблема в тих, хто не народжує дітей. Старіння населення в поєднанні із зменшенням числа дітей є серйозною проблемою", - сказав Таро Асо, виступаючи на зборах виборців в Фукуоці на південному заході Японії, повідомляє BBC.

Ці слова викликали справжній скандал. Депутати від опозиції звинуватили Асо в тому, що він образив ті пари, які не можуть мати дітей. У відповідь заступник прем'єра сказав, що його слова вирвані з контексту і відкликав свої висловлювання.

"Я хотів би відкликати свій коментар і буду обережний зі своїми словами у подальшому", - сказав міністр.

Згідно з матеріалами в японській газеті Asahi Shimbun, р-н Асо також назвав збільшення тривалості життя "дивовижним" і сказав, що Японії потрібна система соціального забезпечення, яка підтримає людей всіх поколінь.

Таро Асо - не перший японський законодавець, звинувачений у сексизмі за останні роки.

У травні 2018 року депутат від правлячої партії країни заявив, що молоді японські жінки повинні мати більше дітей, інакше вони стануть тягарем для держави.

Кандзі Като сказав, що якщо він зустріне жінку, яка не збирається вступати в шлюб, він скаже їй, що вона виявиться в будинку з догляду, за який платять податки з дітей інших людей.

Рівень народжуваності в Японії впав в 2018 році до найнижчого рівня, а населення скоротилося на 448 тисяч чоловік.

Однак мала кількість територій для життя і щільність заселення змушує японців продовжувати розмову про повернення південних Курильських островів, які відійшли до СРСР за підсумками Другої світової війни.

Нагадаємо, Росія і Японія досі не почали переговори про мирний договір. Японія наполягає на поверненні Росією південних Курильських островів. Країни знаходяться у формальному стані війни з 1945 року.

12 серпня Путін запропонував прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе до кінця поточного року укласти мирний договір без попередніх умов, а потім вирішувати спірні питання". Японія відмовила Росії підписанні документа без попередніх умов.

Після закінчення Другої світової війни між СРСР і Японією мирний договір так і не був підписаний. У 1956 році між країнами була підписана декларація про припинення стану війни, згідно з якою СРСР погодився переглянути належність деяких островів Південних Курил.

Японія досі наполягає на поверненні південних островів Курильської гряди - Ітурупа, Кунашира, Шикотана і архіпелагу Хабомаї - Росія як правонаступниця СРСР з цим не погоджується.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі