Японія пом'якшила тон щодо Росії в звіті про зовнішню політику

Поділитися
Японія пом'якшила тон щодо Росії в звіті про зовнішню політику © Flickr/doraemon
Глава МЗС заявив, що позиція уряду щодо Курильських островів залишається незмінною.

Уряд Японії зняв посилання на застосування максимального тиску на Північну Корею і не став явно заявляти про володіння декількома островами Курильської гряди, які контролює Росія, в щорічному звіті про зовнішню політику, опублікованому у вівторок.

Японське агентство Kyodo пише, що погоджувальний підхід, мабуть, є частиною зусиль Японії, спрямованих на те, щоб підштовхнути обидві країни до роботи над вирішенням відповідних невирішених питань - минулого викрадання японських громадян північнокорейськими агентами і територіальної суперечки з Росією.

В своїй дипломатичної книзі 2019 року Міністерство закордонних справ Японії заявило, що Північна Корея не вжила жодних суттєвих кроків щодо відмови від ядерної зброї і балістичних ракет, незважаючи на неодноразові заклики міжнародного співтовариства.

Але ключові фрази, які були використані за північнокорейським проблем в торішньому звіті, не повторювалися, наприклад, що Японія тісно співпрацює з країнами, включно зі Сполученими Штатами, з тим, щоб "максимізувати тиск на Північну Корею всіма доступними засобами", як її зростаючий арсенал - "безпрецедентна, серйозна і неминуча загроза".

У той час як торішня "Дипломатична книга" однозначно заявила, що чотири контрольованих Росією острова біля східного Хоккайдо належать Японії, у виданні 2019 року написано, що Токіо і Москва працюють над вирішенням територіальної суперечки під "сильним керівництвом" прем'єра Сіндзо Абе і російського президента Володимира Путіна .

Незважаючи на різні формулювання, міністр закордонних справ Таро Коно заявив, що "само собою зрозуміло", що позиція уряду щодо Курильських островів залишається незмінною.

Ця суперечка триває з моменту захоплення Радянським Союзом островів, званих Північними територіями в Японії, і Південними Курилами в Росії, після капітуляції Японії в 1945 році, і залишається основним каменем спотикання в підписанні післявоєнного мирного договору.

Після закінчення Другої світової війни між СРСР і Японією мирний договір так і не був підписаний. У 1956 році між країнами була підписана декларація про припинення стану війни, з якої СРСР погодився переглянути належність деяких островів Південних Курил.

Японія досі наполягає на поверненні південних островів Курильської гряди - Ітурупа, Кунашира, Шикотана і архіпелагу Хабомаї - Росія, як правонаступниця СРСР, з цим не погоджується.

Як повідомлялося, Сіндзо Абе розглядає можливість укладення мирного договору з Російською Федерацією, якщо РФ передасть Японії два з чотирьох спірних Курильських островів Хабомаї і Шикотана.

Нагадаємо, 12 серпня Путін запропонував прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе до кінця поточного року укласти мирний договір без попередніх умов, а потім вирішувати спірні питання. Японія відмовила Росії підписувати документ без попередніх умов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі