Японія покращує відносини з Росією через страх перед її союзом з Китаєм – FT

Поділитися
Японія покращує відносини з Росією через страх перед її союзом з Китаєм – FT Японія боїться союзу Росії з Китаєм. © kremlin.ru
Хоча Токіо не хоче, щоб Москві зійшла з рук війна проти України.

Впродовж 17 років G7 була G8. В якості жесту доброї волі "Сімка" індустріально розвинених демократій запросили президента Росії Бориса Єльцина приєднатися до їхнього саміту в 1997 році. Однак членство РФ було призупинене після того, як вона наважилася анексувати Крим після прозахідної революції в Україні.

Тепер G7 думає над продовженням санкцій проти Москви в той час, як деякі союзники пропонують відновити діалог з Росією. Про це пише Financial Times, нагадуючи, що прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який цього року приймає саміт "Великої сімки" раніше заявив: "Нам потрібно конструктивно взаємодіяти з Росією". Згодом Абе зустрівся з Володимиром Путіним у Сочі.

Аналогічні заяви озвучував і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, закликаючи припинити розігрувати "карту ізоляції". Втім, питання чи говорити з Москвою і як це зробити зіштовхнулося з деякими ускладненнями. Зокрема, з'явилися розбіжності у поглядах євроатлантичних членів G7 і Токіо.

США і більшість країн ЄС не бажають повертатися до звичайного ведення справ з Росією після того, як вона порушила післявоєнне табу на територіальні посягання, анексувавши частину України. Євроатлантична спільно переконана, що Москва намагається відновити свою так звану "сферу впливу" часів СРСР. І це суперечить післявоєнним принципам суверенності і свободи.

Токіо дотримується інших поглядів. Японія не хоче, щоб Росія лишилася безкарною за окупацію Криму. Однак вона вважає Москву меншою стратегічною загрозою, ніж КНДР і Китай. Японська сторона боїться, що ізоляція підштовхне Москву до стратегічного альянсу з Пекіном.

До початку війни в Україні, Абе досяг найбільшого прогресу у вирішенні суперечки з Росією за Курильські острови, які СРСР окупував після Другої світової війни.

"Нормалізація відносин з Росією лишається особистим зовнішньополітичним пріоритетом для Абе. Він переживає не лише через Курильські острови, а й через регіональну геополітику", - пояснив експерт Семюель Чарап з Інституту стратегічних досліджень у Вашингтоні.

Він додав, що Японія має розбіжності у поглядах з США у цьому питанні, тому що Вашингтон не розглядає Росію в азіатсько-тихоокеанському контексті. Якщо Москва і Пекін знайдуть спільну мову у питанні Курильських островів і островів Сенкаку, які контролює Японія, але на які претендує КНР, тоді тиск на Токіо збільшиться. Поведінка Пекіна в Південно-Китайському морі дедалі більше непокоїть і може дестабілізувати Азію. І в такому разі не лише Японія постраждає, а й США з Європою.

Тим часом, лідери країн "Великої сімки" мають намір пов'язати зняття санкцій з РФ тільки з виконанням всіх умов Мінських угод. Терористи не тільки регулярно порушують Мінські угоди, а й перешкоджають діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

А уряд Японії порівнює поведінку РФ по відношенню до України з діями Китаю в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях. Тому Токіо наполягає на єдиній позиції "Великої сімки" по відношенню до обох країн. Очікується, що на зустрічі G7 лідери виступлять проти дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Детальніше про проблеми і перспективи врегулювання ситуації на Донбасі читайте в статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у випуску тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі