Японія підтримала зниження напруженості у відносинах між Іраном і США

Поділитися
Японія підтримала зниження напруженості у відносинах між Іраном і США Японія хоче, щоб усі залучені сторони утримувались від продовження напруженості
Прем'єр-міністр Японії підтримав заяву Трампа про утримання від нового ракетного удару у відповідь на дії Ірану.

Японія закликає Іран і Сполучені Штати Америки послабити напруженість між країнами і підтримує рішення США не відповідати на ракетний удар по Ірану військовим базам США в Іраку. Про це заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, передає IRNA.

За словами Абе, Японія хоче, щоб усі залучені сторони утримувались від продовження напруженості.

"Ми продовжимо всі наші дипломатичні зусилля щодо полегшення і стабілізації ситуації на Близькому Сході", - підкреслив Абе.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет.

Згодом Трамп анонсував пакет потужних санкцій проти Ірану у відповідь на обстріли американських військових баз в Іраку. Він також запевнив, що не допустить отримання Іраном ядерної зброї.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі