Коронавірус у світі — як менталітет японців вплинув на поширення коронавірусу в країні - Світ - dt.ua

Як на поширення коронавірусу впливає національний менталітет – приклад Японії

4 квітня, 16:52 Роздрукувати

Число заражень у Японії зростає порівняно повільно.

Під час активного поширення коронавірусу у Європі та США, японцям вдалося відносно стримати захворювання. Однією з ключових причин низької кількості зареєстрованих інфекцій є те, що Японія встановила суворі критерії щодо тих, хто має право на тестування на коронавірус, пише The Japan Times. Однак, фахівці сперечаються, чи міг на стан епідемії в країні вплинути менталітет японців.

Влада Японії зосередилась на тестуванні лише тих людей, у яких була гарячка більше ніж чотири дні, у тих, хто повернувся із закордонних поїздок, тісні контакти із зараженими або тих, хто має досить сильні симптоми, щоб вимагати госпіталізації. Метою такого підходу було не виявити всіх заражених людей, а скоріше зосередити ресурси на тих, хто найбільше потребує лікування, та відстежити скупчення інфекції. Також, японські лікарі використовували сканери КТ для виявлення пневмонії без попереднього тестування  на COVID-19. Таким чином, деякі люди, які лікуються від коронавірусної хвороби не потрапляють до статистики коронавірусу.

Але фахівці зазначають, що здатність стримувати поширення коронавірусу також багато в чому пов'язана саме японською культурою. Видання зазначає, що такі звички японців як не торкатися шкіри інших людей, пити багато чистої води, гуляти на свіжому повітрі та носити маски допомогли обмежити зараження. Також в країні, надзвичайно чисті громадські місця, мало кіосків, а продукти харчування часто мають індивідуальну упаковку.

Японський біолог Іронорі Фунабікі у своєму дописі в Twitter зазначив, що з початку епідемії в Японії всі масово почали носити маски, люди у громадському транспорті перестали розмовляти, скасували релігійні зібрання, а також японці перестали їсти голими руками.

Попри постійні поради Всесвітньої організації охорони здоров'я про те, що здоровим людям не потрібно носити маски, зараз багато експертів у США рекомендують розглянути широкомасштабне використання масок на основі даних, що показують їх ефективність для блокування передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом.

Фахівець з інфекційних хвороб університету Кобе Кентаро Івата відкидає вплив культури на поширення коронавірусу: "незалежно від культури, якщо ви припините нагляд за людьми, ви швидко отримаєте велике поширення".

Деякі експерти навпаки зазначають, що японський менталітет може перешкоджати ефективній боротьбі з коронавірусом. Деякі японці уникають тестування, щоб у випадку позитивного результати, не завдавати клопоту іншим, що в японській культурі називається "мейваку". Наприклад, ніхто не хоче знаходитись поруч із зараженою людиною і, таким чином, заражений стає відповідальним за закриття всієї фабрики чи офісу. Японці також бояться пов'язувати ім'я свого роботодавця з вірусом, що може відлякати клієнтів.

Серед японців також існує традиція звинувачувати людей у ​​їх "неналежному догляді за собою", якщо людина раптом хворіє. Таким чином заражені коронавірусом громадяни бояться загального засудження та дискримінації.

На жаль, в японській історії є чимало прикладів інтенсивної дискримінації людей, хворих на хворобу Хансена та туберкульоз, та проти "гібакуші" (тих, хто вижив від атомних вибухів). Людей з хворобою Хансена відокремлюють від суспільства і вони не можуть адаптуватися навіть після одужання, а члени сім'ї хворих на туберкульоз не можуть одружитися. Люди, яких називають "гібакуша" та їх діти не можуть працевлаштуватись в Японії.

Езбі Браун, провідний науковий співробітник Safecast, організації, заснованої після ядерної катастрофи в Фукусімі, зазначає: "Я думаю, що існує сильна стигматизація людей із захворюваннями. Так було і після Фукусіми щодо людей з радіаційним опроміненням. Це не заразно, але багато людей реагували ніби це так. Ми чули про багато випадків знущань з евакуйованих з "Фукусіми".

Браун зазнасає, що ці погляди часто пов'язані з ідеалами чистоти та традиційним відхиленням духовного чи фізичного "забруднення" у Японії.

Нещодавно Safecast створив платформу для того, щоб люди могли поділитися своїм досвідом успішного або безуспішного тестування на COVID-19. Зважаючи на те, що японці можуть побоюватися стигматизації та приховувати факт тестування, навіть якщо результат виявився негативним, вся інформація на ресурсі анонімна.  Автори проєкту сподіваються, що це допоможе здатність адаптувати культурні фактори в Японії та, зрештою, контролювати поширення вірусу.

Читайте також: Американців закликають носити маски у громадських місцях, Трамп відмовився

Станом на ранок, 4 квітня, кількість інфікованих коронавірусом зросла до 1 млн 99 тисяч 960 пацієнтів. Серед них  228 975 тисяч тих, хто одужав, і 59 197 померлих. Відомо, що найбільше випадків інфікування на цей час у США — 277 475, з них померли 7 402 пацієнти та одужали — 12 283. Далі йдуть Італія та Іспанії, там, відповідно, 119 827 та 119 199 заражених. Китай по числу хворих випередила також Німеччина - 91 159 заражених.

За матеріалами: DT.UA / The Japan Times /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >