Ядерний потенціал КНДР залишається без змін - генерал США

Поділитися
Ядерний потенціал КНДР залишається без змін - генерал США Абрамс привітав проведення другого саміту США-КНДР © Википедия
Незважаючи на саміт у Сінгапурі та гучні заяви обох сторін про прихильність процесу денуклеаризації КНДР, як і раніше, володіє значним ракетно-ядерним арсеналом.

Військовий та ракетно-ядерний потенціал КНДР залишаються незмінними, незважаючи на досягнуті домовленості про денуклеаризацію та роззброєння, і це як і раніше представляє серйозну загрозу для США і союзних країн, на слуханнях у Сенаті заявив командувач збройними силами США в Кореї генерал Роберт Абрамс, передає "Голос Америки".

"В плані військового потенціалу Північної Кореї сталося мало верифікованих змін, або взагалі ніяких", - заявив Абрамс у сенатському комітеті з питань збройних сил. Генерал висловився врозріз з офіційною позицією Вашингтона і Пхеньяна - і там, і там стверджують, що досягли високого прогресу у процесі денуклеаризації.

При цьому Абрамс привітав проведення другого саміту США-КНДР.

"На мій особистий погляд, оголошення щодо другого саміту... є позитивною ознакою продовження діалогу. Це, очевидно, краще альтернативи - того, з чим ми жили у 2017 році", - зазначив Абрамс.

Генерал додав, що Північна Корея вже 440 днів не проводила ядерних або ракетних випробувань, що благотворно позначається на обстановку на півострові, однак при цьому за Пхеньяном не помічається готовність знищити свої ракети.

"Зниження напруженості на півострові відчутно... Однак при всьому цьому ми не спостерігаємо діяльності, яка б відповідала масованим зусиллям у напрямі денуклеаризації", - додав генерал.

Нещодавно президент США Дональд Трамп офіційно оголосив перед Конгресом дату і місце зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Ином - другий саміт пройде у В'єтнамі 27-28 лютого.

Нагадаємо, 12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі